Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mercedes-AMG GT 63 S E Performance. Najmocniejszy seryjny Mercedes w wersji F1 Edition

fot. Mercedes-AMG

Na 55 rocznicę Mercedes-AMG wypuszcza specjalny, wyczynowy model. Mercedes-AMG GT 63 S E Performance (cóż za skomplikowana nazwa!) to w tej chwili najmocniejszy produkcyjny model firmy, który ma łączyć wieloletnie doświadczenie AMG z technologią wyniesioną z Formuły 1. Układ hybrydowy E Performance produkuje łącznie 843 KM, a technologia niebawem ma się pojawić w innych modelach Mercedes-AMG. Oficjalne dane WLTP mówią, że ma zużywać w cyklu mieszanym nawet mniej niż 8 litrów na każde 100 kilometrów.

Po czym rozpoznacie odmianę F1 Edition?

F1 Edition Mercedes-AMG GT 63 S E Performance
Mercedes-AMG GT 63 S E Performance F1 Edition (fot. Mercedes-AMG)

Wersję „F1 Edition” rozpoznacie przede wszystkim po lakierze. To połączenie matowej szarości z ozdobnymi foliami AMG przechodzącymi od czerni do szarości, a także kilku czerwonych akcentów. Do tego dochodzą 21-calowe kute felgi AMG z 5 podwójnymi ramionami, nawiązujące do kół oficjalnego samochodu medycznego FIA F1 firmy Mercedes-AMG.

Specjalne dodatki i wisienka na torcie

AMG Aerodynamics
Mercedes-AMG w wersji F1 ma sporo elementów poprawiających jego aerodynamikę (fot. Mercedes-AMG)

Samochód dostał też specjalny pakiet AMG Aerodynamics, czyli nieruchomy, potężny tylny spojler, dyfuzor i zmodernizowane pod kątem przepływu powietrza zderzaki z przodu i z tyłu. Całość wieńczy szereg ozdobnych elementów w błyszczącym kolorze czarnym oraz ekskluzywne wnętrze obszyte czarną skórą nappa z ozdobnymi przeszyciami. Wisienką na torcie jest specjalny pokrowiec z logo F1, który wewnątrz wyłożony jest antystatyczną flanelą, żeby zabezpieczyć w garażu lakier tego hybrydowego bolidu przed zarysowaniami.

Mercedes-AMG GT 63 S E Performance F1 Edition. Osiągi i cena

Osiągi są godne Mercedesa-AMG. Moment obrotowy to ponad 1400 Nm. Samochód przyspiesza do 100 km/h w 2,9 sekundy, do 200 km/h w mniej niż 10 sekund, a maksymalnie może się rozpędzić do 316 km/h. Cena zaczyna się od 220 697 Euro.

Total
0
Shares