Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Oto pełny kalendarz Formuły 1 na sezon 2022

Formuła 1 wraca do formy. W oficjalnie ogłoszonym kalendarzu przyszłorocznych wyścigów Grand Prix F1 zaplanowano aż 23 weekendy.
Oficjalny kalendarz F1 na 2022 opublikowany (fot. f1.com)

Formuła 1 ogłosiła kalendarz na sezon 2022 z rekordowym harmonogramem aż 23 weekendów wyścigowych zatwierdzonych przez FIA

Przyszły sezon Królowej Sportów Motorowych rozpocznie się od wyścigu o Grand Prix Bahrajnu 20 marca, a zakończy na torze w Abu Zabi 20 listopada 2022 roku. Nowością w przyszłym roku będzie wyścig na torze w Miami. Grand Prix na Florydzie będzie jednym z dwóch przyszłorocznych wyścigów rozgrywanych na terenie Stanów Zjednoczonych. Poniżej daty poszczególnych wyścigów:

Kalendarz sezonu 2022 w F1 (źr. F1.com)

Wielkim nieobecnym przyszłego sezonu pozostają póki co Chiny. Państwo Środka nie zostało uwzględnione w przyszłorocznym kalendarzu rozgrywek F1 ze względu na trwającą pandemię. Jednak wg oficjalnych informacji wyścig o Grand Prix Chin ma zostać przywrócony do kalendarza, jak tylko pozwolą na to warunki. Można być zatem pewnym, że Formuła 1 jedynie chwilowo rezygnuje z Chin.

Kalendarz może oczywiście jeszcze ulec zmianie. Po pierwsze – tor w Miami musi przejść jeszcze procedurę homologacyjną FIA, a wyścigi na torach Imola, Barcelona czy w Singapurze są jeszcze przedmiotem umów pomiędzy FIA a władzami danego toru.

Ostateczna liczba wyścigów rozegranych w przyszłym sezonie może być oczywiście inna, bo też sytuacja na świecie jest dynamiczna. Jednak samo zaplanowanie takiej liczby weekendów wyścigowych biorąc pod uwagę bardzo międzynarodowy charakter tego sportu jest niezłym wyczynem. Pytanie czy planów tych nie pokrzyżuje koronawirus, albo jeszcze coś innego. Na to jednak nikt dziś nie zna odpowiedzi.

Co się zmieni w przyszłorocznych bolidach F1?

Total
0
Shares