Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mercedes-Benz “Tourguide”, czyli głosowy przewodnik w samochodzie

Mercedes dodaje kolejną funkcję asystenta głosowego: “Tourguide”. Oto jak może działać wirtualny przewodnik.
Mercedes
Mercedes-Benz i kolejna funkcja asystenta głosowego (fot. materiały prasowe)

Aby sprawić, by podróże samochodem po świecie były bardziej interesujące, Mercedes rozszerza możliwości swojego asystenta głosowego o… Głosowego przewodnika. Są jednak dwa “ale“. Po pierwsze, “Tourguide” działa w ramach usługi „MBUX Voice Assistant” w modelach EQS, EQE, klasy C, klasy S, SL AMG, nowym GLC i EQS SUV. Po drugie, przewodnik funkcjonuje wyłącznie wzdłuż niemieckich autostrad. Co potem?

“Tourguide” przewodnik turystyczny Mercedesa

mercedes
Jednym z modeli, w których zadziała nowy Tourguide, jest EQS SUV (fot. materiały prasowe)

Jeśli spełniacie wszystkie wymagania z powyższego akapitu, możecie samodzielnie włączyć swojego “Tourguide” odpowiednim poleceniem głosowym. Następnie, gdy samochód minie pierwszy znak informacji turystycznej, system automatycznie odczytuje informacje o interesujących miejscach po drodze. Jest to dosyć ciekawa alternatywa w trakcie przejazdu przez ciągnące się niemieckie autostrady nie tylko w drodze na wakacje, ale też w podróży służbowej. Co ciekawe, treść jest napisana specjalnie i wyłącznie dla grupy Mercedes.

Usługę można wyłączyć głosowo lub automatycznie, gdy kierowca zrobi sobie przerwę lub zjedzie z autostrady na czas ponad 90 minut. Funkcja jest oczywiście połączona z nawigacją, więc jeśli dane miejsce zainteresuje kierowcę, ten może ustawić od razu nawigację w jego kierunku.

“Tourguide” reaguje na około 3400 znaków informacji turystycznej w Niemczech. W przyszłości system zostanie wprowadzony również w innych krajach, jednak na razie nie ma żadnej informacji, kiedy możemy spodziewać się aktualizacji.

Total
1
Shares