Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mercedes-Benz wprowadzi w swoich autach Dolby Atmos

Mercedes-Benz ogłosił, że uzupełni ofertę swoich topowych modeli o Dolby Atmos – format, który zapewni klientom najwyższą jakość dźwięku w samochodzie i pozwoli wykorzystać pełen potencjał utworów muzycznych.

Doświadczenie Dolby Atmos zostanie zintegrowane z opcjonalnym wysokiej klasy nagłośnieniem Burmester 3D i 4D. Najpierw rozwiązanie otrzyma Mercedes-Maybach, a wkrótce potem – Mercedes-Benz Klasy S. W ten sposób samochody z gwiazdą zamienią się w najnowocześniejsze sale koncertowe na kołach.

Zestaw liczący łącznie 31 głośników i 8 przetworników audio (znanych także jako wzbudnice), które również będą zamontowane w siedzeniach, zaoferuje audiofilom „wciągający” krajobraz dźwiękowy, niespotykany dotąd w samochodach, obiecuje Mercedes-Benz.

Dolby Atmos. Przełomowa technologia

– Mercedes-Benz, jako jako jedna z pierwszych marek samochodów luksusowych na świecie, polega na przełomowej technologii Dolby Atmos – powiedziała Britta Seeger, członek zarządów Daimler AG i Mercedes-Benz AG odpowiedzialna za sprzedaż. – Dzięki Dolby Atmos i nagłośnieniu Burmester zaoferujemy klientom ekscytujące wrażenia akustyczne w aucie – wrażenia, które są prawie niczym koncert na żywo. Jestem pewna, że nasi klienci będą zachwyceni.

Sprzęt wchodzący w skład nagłośnienia 4D Burmester zamontowanego w Maybachu i Klasie S obejmuje już:

31 głośników, w tym 6 głośników 3D emitujących dźwięk z góry, 4 głośniki przyuszne wbudowane w przednie fotele, 18,5-litrowy subwoofer

8 przetworników dźwięku (dwa na jedno siedzenie)

2 wzmacniacze

Łączna moc tego zestawu wynosi 1750 watów

John Couling, starszy wiceprezes ds. partnerstw handlowych w Dolby Laboratories, powiedział: – W Dolby z pasją rozwijamy doświadczenie Dolby Atmos Music – tak, aby konsumenci mogli cieszyć się nim w dowolnym miejscu. Mercedes-Benz podziela naszą wizję. Cieszymy się, że możemy współpracować nad przyspieszeniem wprowadzenia tego wciągającego doświadczenia w samochodach. Integracja Dolby Atmos w Klasie S i Maybachu zapewni klientom dodatkową, wspaniałą funkcję – niezależnie od tego, czy zajmą miejsce kierowcy, czy pasażera.

Na początek w Maybachu

Dolby Atmos Music dodaje muzyce więcej przestrzeni, czystości i głębi. Technologia ta umożliwia twórcom umieszczanie dyskretnych elementów lub obiektów audio w trójwymiarowym polu dźwiękowym, wykraczając poza możliwości mono lub stereo.

Dolby Atmos dostosowuje się do każdego środowiska odtwarzania, co oznacza, że fani mogą słuchać muzyki z niezrównaną czystością, dopasowaną do oryginalnej wizji artysty w studiu.

Maybach jest jednym z pierwszych samochodów na świecie i pierwszym modelem w gamie Mercedes-Benz Cars oferującym wielowymiarowe wrażenia dźwiękowe Dolby Atmos. Technologia Dolby Atmos będzie dostępna w Mercedesie-Maybachu od lata 2022 r., a niedługo później zostanie zaoferowana w innych modelach wyposażonych w nowy system MBUX, wprowadzony w najnowszej Klasie S Mercedesa-Benza.

Total
0
Shares