Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mercedes EQS już dostępny w Polsce, znamy ceny

Na początek niemiecka marka proponuje polskim klientom dwie wersje modelu Mercedes EQS. Pierwsze egzemplarze pojawią się pod koniec września
Mercedes EQS
Współczynnik oporu powietrza EQS to zaledwie Cx=0,20 – to najlepszy rezultat dla seryjnego auta na świecie (źr. materiały prasowe producenta)

Majętni klienci zainteresowani elektromobilnością pasującą do ich społecznego i finansowego statusu mogą już zamawiać w Polsce najnowszą, elektryczną, luksusową limuzynę: Mercedes EQS. Na początek Mercedes-EQ oferuje w naszym kraju dwa warianty tego wyjątkowego auta.

Mercedes EQS – premierowe informacje o nowym modelu

W polskim cenniku niemieckiej marki pojawiły się dwie wersje topowego elektrycznego auta: Mercedes EQS 450+ oraz Mercedes EQS 580 4Matic. W pierwszym przypadku cena startuje od kwoty 495 400 zł, w drugim na start trzeba przygotować od 607 300 zł.

Mercedes EQS 580 4MATIC
Wersja EQS 580 4MATIC – imponujący zestaw ekranów, tzw. Hyperscreen to standardowe wyposażenie droższej odmiany wozu (fot. Mercedes-EQ)

Standardowe wyposażenie obu wersji modelu EQS obejmuje m.in. skórzaną tapicerkę, metalizowany lakier, skrętną tylną oś (ale w wariancie “mniej skrętnym” – tj. o 4,5 stopnia; wyjaśnienie poniżej).

Skrętna oś w subskrypcji? Oto pomysł Mercedes-EQ dla modelu EQS

Na zachętę dla pierwszych klientów zainteresowanych tym modelem, producent przygotował specjalną wersję EQS Edition 1, która oferowana będzie przez ograniczony czas (nie podano, przez jaki). Pakiet Edition 1 to m.in.: elementy linii AMG i 21-calowe obręcze, a wewnątrz schemat kolorystyczny przewidziany wyłącznie dla tej wersji. Klienci, którzy skuszą się na tę wersję mogą też liczyć na wielokonturowe przednie fotele z tapicerką ze skóry nappa designo oraz zdobienia z drewna orzechowego.

Mercedes EQS 580 4MATIC
W mocniejszej wersji potężna, elektryczna limuzyna jest w stanie rozpędzić się do setki w nieco ponad 4 sekundy (fot. Mercedes-EQ)

Tańsza wersja nowego EQS ma napęd na tylne koła (przekazywana moc to do 245 kW i 568 Nm; 6,2 s do 100 km/h). Droższe wydanie (EQS 580 4Matic) ma napęd na obie osie, dwa silniki synchroniczne z magnesami trwałymi, generujące systemową moc 385 kW i aż 855 Nm momentu obrotowego (4,3 s do 100 km/h). W obu wersjach maksymalna moc ładowania to 200 kW. Deklarowany przez producenta czas naładowania akumulatorów od 10 do 80% to 31 minut i dotyczy to obu dostępnych odmian modelu.

Total
0
Shares