Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mercedes prezentuje elektryczny kompakt – oto EQA

EQA
Mary2

Dziś Mercedes zaprezentował elektryczny, kompaktowy model EQA z rodziny Mercedes-EQ. Lokalnie bezemisyjny SUV będzie dostępny u europejskich dealerów Mercedes-Benz wiosną 2021 r. Mieliśmy okazję sprawdzić pierwszy elektryczny model EQC, który był bardzo dojrzałą konstrukcją, ale miał niezbyt duży zasięg. Liczymy na to, że Mercedes poprawi ten aspekt w nowym modelu.

EQA
Mercedes-EQ, EQA 250 (fot. Daimler)

Co “pod maską” EQA?

Mercedes zapewnia, że novy SUV oferuje podobne zalety do bliźniaczego modelu GLA i łączy je z napędem elektrycznym. Dysponując mocą 140 kW(190 KM), wariant EQA 250 demonstruje, jak producent spod znaku trójramiennej gwiazdy wyobraża sobie elektromobilność adresowaną do młodych mieszkańców miast. Po rynkowym debiucie gama modelu będzie sukcesywnie wzbogacana o kolejne poziomy mocy – aż do ponad 200 kW (272 KM),a także o odmianę z napędem na wszystkie koła.

EQA
Mercedes-EQ, EQA 250 (fot. Daimler)

Póki co wiemy, że…

Póki co niewiele wiemy o nowym modelu. Marka chwali się, że nieodłączną cechą wszystkich wersji będzie łatwość codziennego użytkowania – ma to być m.in. zasługa standardowej nawigacji z funkcją Electric Intelligence (z ang. elektryczna inteligencja), która wylicza najszybszą trasę dojazdu do celu z uwzględnieniem natężenia ruchu, niezbędnych postojów na ładowanie, a także wielu innych czynników, takich jak ukształtowanie terenu czy warunki pogodowe.

EQA
Mercedes-EQ, EQA 250 (fot. Daimler)
Total
1
Shares