Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mercedes S 580 e 4Matic – pierwsza hybryda plug-in 4×4 w klasie S już dostępna

Mercedes S 580 e 4Matic – nie dość, że to pierwsza hybryda plug-in klasy S bez “schodka” w bagażniku to jeszcze ma napęd 4×4
Mercedes-Benz S 580 e 4MATIC (fot. materiały prasowe producenta)

Mercedes ogłosił otwarcie zamówień na kolejny wariant najnowszej klasy S. Chodzi o model Mercedes S 580 e 4Matic, czyli luksusową limuzynę z pierwszym w segmencie napędem hybrydowym przekazywanym na wszystkie cztery koła pojazdu. Ceny debiutującego wariantu klasy S zaczynają się od 576 tysięcy zł.

Mocna hybryda z wtyczką

Hybrydowy plug-in i z napędem na 4 koła. Moc 367+150 KM, jazda na prądzie do 100 km zasięgu (fot. materiały prasowe producenta)

Mercedes S 580 e 4Matic jest autem z napędem typu hybryda plug-in. Oznacza to nie tylko współpracę mocnej 6-cylindrówki (silnik M256 o mocy 367 KM) z elektrycznym silnikiem synchronicznym z magnesami trwałymi, generującym moc 150 KM, ale także możliwość pokonywania znacznych (jak na warunki miejskie) dystansów w trybie jazdy bezemisyjnej. Ponadto wysoki moment obrotowy silnika elektrycznego (440 Nm) dzięki dostępności praktycznie od samego początku, zapewnia dynamiczne przyśpieszanie i elastyczność jazdy. Moc układu napędowego jest przekazywana na wszystkie 4 koła (4Matic) za pośrednictwem automatycznej 9-biegowej skrzyni 9G-Tronic.

Duży zasięg na prądzie

Jazda na prądzie nawet do 100 km zasięgu (fot. materiały prasowe producenta)

Niemiecka marka deklaruje, że pojemny akumulator trakcyjny jednostki elektrycznej zapewnia zasięg nawet do 100 km na energii elektrycznej. Warto zaznaczyć, że akumulator został lepiej zintegrowany z konstrukcją pojazdu niż w poprzedniku (w bagażniku nie ma już charakterystycznego dla hybryd “schodka”), dzięki czemu przestrzeń bagażowa jest bardziej funkcjonalna (jest nawet otwór pozwalający przewozić dłuższe przedmioty). W trybie wyłącznie elektrycznym luksusowy Mercedes jest w stanie jechać praktycznie w pełnym zakresie legalnych prędkości na drogach w Polsce – do 140 km/h. Producent podaje, że średnie zużycie paliwa przy dbałości o ładowanie akumulatora trakcyjnego to 0,7 l/100 km. Średnie zużycie energii na tym samym dystansie to 22 kWh.

Zobaczcie nową klasę S przygotowaną przez tunerów z Mansory

Szerokie możliwości personalizacji pojazdu

Mercedes-Benz S 580 e 4MATIC ma być dostępny – po raz pierwszy – bez skórzanych wykończeń, oczywiście mnóstwo skórzanych dodatków też jest dostępnych, co kto lubi (fot. materiały prasowe producenta)

Mercedes poszerzył możliwości konfiguracji klasy S, co pozwala lepiej dostosować wyposażenie wnętrza do upodobań nabywcy. Ciekawostką jest fakt, że po raz pierwszy w Klasie S producent oferuje możliwość konfiguracji wnętrza bez skórzanych wykończeń. Ma to symbolizować podejście marki do zrównoważonej mobilności i ochrony zasobów poprzez wykorzystanie materiałów z recyklingu wszędzie, gdzie jest to możliwe. Dziś “auto z kartonu i z butelek PET” może brzmieć cokolwiek dziwnie, ale jeszcze parę lat i być może będzie to powód do dumy, a Mercedes w kwestii wykorzystania materiałów z recyklingu nawet w tak wysokiej klasy pojazdach nie jest osamotniony.

Test Mercedes-Benz Klasa S 400d

Total
0
Shares