Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mercedes S Klasa z nowymi silnikami

Mercedes S Klasa, auto, którego nikomu prezentować nie trzeba. Ikona niemieckiej marki, doczekała się dwóch nowych wersji napędowych
Mercedes S Klasa
Mercedes S klasa w wersji hybrydowej (fot. MB)

Klienci zainteresowani topową limuzyną ze Stuttgartu, w przyszłym roku w gamie modelowej będą mogli wybrać dwa nowe zespoły napędowe. Mercedes S Klasa na rok modelowy 2022 zyska odmianę z widlastą ósemką oraz wersję z napędem hybrydowym plug-in.

Nowy Mercedes-Benz S Klasa – jak zmieniał się przez lata?

Mercedes S Klasa – Mercedes-Benz S580e

Mercedes klasy S zyskał dwie nowe wersje napędowe (fot. materiały prasowe producenta)

S580e to flagowy wariant topowego modelu limuzyny w gamie marki Mercedes-Benz. W tej wersji pod maską auta pracuje 3-litrowy silnik benzynowy z sześcioma cylindrami w rzędzie, generujący moc 367 KM i 500 Nm momentu obrotowego. Jednostkę tę wspomaga silnik elektryczny o mocy 150 KM i 480 Nm. Sumaryczna moc hybrydowego napędu Mercedesa S580e to 510 KM i aż 750 Nm momentu obrotowego.

Ciekawostką jest duży zasięg na samym prądzie tej luksusowej niemieckiej hybrydy. Według danych producenta, S580e przejedzie korzystając wyłącznie ze zgromadzonej w akumulatorach trakcyjnych energii nawet 100 km (pomiar zgodny z cyklem WLTP). Moc generowana przez elektryczny komponent hybrydowego napędu tego modelu wystarczy do jazdy czysto elektrycznej z prędkością do 140 km/h. Ładowanie jest możliwe za pomocą standardowej ładowarki 11 kW, ale możliwe jest również ładowanie z mocą aż 60 kW (zapełnienie baterii do 100 proc. trwa wtedy pół godziny), co jest ewenementem wśród hybryd plug-in. Wykorzystanie pełnego potencjału nowego napędu pozwala na sprint do setki w czasie 5,2 sekundy. Prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Mercedes S Klasa – Mercedes-Benz S580

Topowa odmiana (pod względem wydajności) czyli S580 ma osiągi godne AMG (fot. materiały prasowe producenta)

Klienci przedkładający surową moc i wydajność nad ekologię będą mogli wybrać model Mercedes-Benz S580. W tym przypadku mamy do czynienia z limuzyną napędzaną przez 4-litrowe V8 wspomagane przez instalację miękko-hybrydową 48V. Moc tej odmiany klasy S to 503 KM i 700 Nm momentu obrotowego. Jest ona przekazywana na koła za pośrednictwem 9-biegowej przekładni automatycznej.

Przyśpieszenia jakie jest w stanie uzyskać ten model są imponujące. Choć to nie jest AMG, to pierwsza setka na liczniku modelu S580 pojawia się już po 4,4 sekundy. Prędkość maksymalna jest standardowo z elektronicznym kagańcem limitowanym do 250 km/h.

Najwspanialesze Mercedesy lat 90-tych XX wieku

Total
0
Shares