Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mimo zimy, drogowcy nie próżnują, znamy wykonawców kolejnych odcinków

Każdego tygodnia coś się dzieje w kwestii budowy dróg w Polsce, co tym razem zrobili drogowcy z GDDKiA? Przyjrzeliśmy się najważniejszym danym
Autostrada
Minimalna prędkość na autostradzie? Nie ma czegoś takiego (fot. Shutterstock)

GDDKiA wybrało najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę pierwszego z czterech odcinków autostrady A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej, postęp widać również w pracach nad obwodnicami, co ucieszy z pewnością mieszkańców konkretnych miejscowości. Podsumowujemy tydzień w GDDKiA.

Otwarcie ofert na odcinek autostrady A2

Dziewięć firm startujący w przetargu przedłożyło oferty na projekt widocznego na powyższej mapce odcinka A2 (źr. GDDKiA)

Stosunkowo wiele dzieje się obecnie w sprawie budowy dalszego ciągu autostrady A2 na wschód od Warszawy. 3 lutego 2021 GDDKiA otworzyło nadesłane oferty przetargowe na zaprojektowanie około 32-kilometrowego odcinka autostrady A2 od przyszłego węzła Biała Podlaska do granicy Polski. Wpłynęło dziewięć ofert, najniższą ofertę na kwotę 9 863 370,00 zł złożyła firma Mosty Gdańsk. Kosztorys inwestorski: 34 870 500,00 zł.

Wybranie wykonawcy odcinka A2

O ile nie będzie formalnych przeciwskazań podczas dalszych procedur wykonawcą widocznego na mapce odcinka A2 będzie STRABAG (źr. GDDKiA)

Z kolei 5 lutego 2021 roku wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę pierwszego z czterech odcinków autostrady A2 pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską. Zwycięzcą przetargu została oferta firmy STRABAG. Chodzi o fragment pomiędzy węzłem Siedlce Zachód a rejonem miejscowości Malinowiec. Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa prawie 19 km autostrady A2 o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu. Wybudowany zostanie węzeł Borki. Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Rodzaj nawierzchni, betonowa lub bitumiczna, określi wykonawca na etapie przygotowania dokumentacji projektowej. Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest na II kwartał 2021 roku.

Wybrano wykonawcę obwodnicy Gryfina

źr. GDDKiA

Również w piątek 5.02 wybrano kolejnego wykonawcę, którego zadaniem będzie budowa obwodnicy Gryfina w ciągu DK31. Oferta konsorcjum firm Roverpol i Rover Infraestructuras została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Gryfina o długości 5,6 km. Zwycięskie konsorcjum zaoferowało kwotę 74,77 mln zł. Pozostali oferenci mają teraz 10 dni na ewentualne odwołania. Dokumentacja postępowania będzie jeszcze podlegała kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Drogowcy mają na realizację inwestycji 17 miesięcy. To jedna z inwestycji w ramach rządowego programu 100 Obwodnic

Obwodnica Ciechanowa – otwarcie ofert

Urzędnicy GDDKiA – również w piątek 5. lutego otwarli oferty w przetargu na zaprojektowanie 16-kilometrowej obwodnicy Ciechanowa ciągu DK60, która została ujęta w Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Wpłynęło 7 ofert. Najniższą ofertę na kwotę 4 157 400,00 zł złożyła firma S.T.I. Polska. Budżet GDDKiA: 4 762 314,00 zł.

Total
0
Shares