Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mini zyskuje cyfrowe usprawnienia

Pokładowy system Mini Connected zyskał odświeżony interfejs, łatwiejszą obsługę, współpracę z asystentem głosowym oraz lepszą apkę Mini.
Mini
Mini (fot. Mini)

Marka Mini poinformowała o aktualizacji oprogramowania pokładowego w swoich samochodach, chodzi o wersje 3 i 5-drzwiowe oraz odmianę Convertible. Co nowego w pokładowym systemie inforozrywki pojawi się w tych samochodach?

Centralny, 8,8-calowy, tradycyjnie wpisany w LED-owy okrąg ekran dotykowy staje się wyposażeniem standardowym wymienionych wersji Mini. Użytkownicy otrzymają możliwość korzystania z konfigurowalnych widżetów, pojawią się dwa nowe motywy systemowe: Lounge i Sport. BMW chwali się też integracją nowego systemu operacyjnego Mini z asystentem głosowym Amazon Alexa – to akurat dla Polaków ma marginalne znaczenie, bo Alexa wciąż nie rozumie polskiego, a jej funkcjonalności na polskim rynku są mocno ograniczone.

Nowy system operacyjny Mini
Nowy system operacyjny Mini ma być znacznie prostszy w obsłudze (fot. Mini)

Nowe funkcje zyskała też aplikacja mobilna Mini App. Zespolony z kolumną kierownicy wielofunkcyjny 5-calowy kolory wyświetlacz pełniący rolę wirtualnych zegarów jest obecnie częścią opcjonalnego pakietu Connected Media. Producent chwali się, że nowy system operacyjny, który trafia do Mini pozwoli użytkownikom na wygodniejszą personalizację ustawień i funkcji dostępnych na ekranie w konsoli centralnej. Ulubione widżety można będzie wybierać przeciągając elementy palcem do menu szybkiego wyboru.

Mini Connected
Ekran centralny może być łatwo personalizowany, wybór i ustawienie widżetów na ekranie to kwestia jednego ruchu palcem (fot. Mini)

Posiadacze Mini zyskają również możliwość personalizacji kolorystyki obręczy LED-owej okalającej ekran centralny, a w przypadku egzemplarzy wyposażonych w opcjonalny pakiet oświetlenia wnętrza Ambient Light kolorystyka interfejsu oraz obręczy go okalającej może być zsynchronizowana z ustawioną barwą ambientowego oświetlenia wnętrza auta.

Aplikacja mobilna Mini
Nowe funkcje, głównie dotyczące modeli ładowanych z gniazdka, zyskała aplikacja Mobilna Mini (fot. Mini)

Z nowych funkcji, które pojawią się w aplikacji mobilnej Mini App można wymienić przeprojektowany interfejs, który na ekranie smartfona bardziej przypomina to, co użytkownik może zobaczyć na ekranie w konsoli wewnątrz pojazdu. W przypadku aut elektrycznych, za pomocą aplikacji mobilnej można zaplanować proces ładowania, a także zdalnie kontrolować klimatyzację kabiny w modelu Cooper SE. Na smartfonie można będzie również kontrolować status pojazdu, historię ładowania, aktualny zasięg, czy dostępne publiczne stacje ładowania będące w zasięgu pojazdu. Aplikacja mobilna zapewnia teraz również bezpośredni kontakt z partnerami serwisowymi marki Mini. Aplikacja zostanie udostępniona w połowie 2021 roku w ponad 40 krajach i w 23 językach.

Total
0
Shares