Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników za nami – oto zwycięzcy!

XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników za nami, najlepsi rywalizowali ze sobą na targach Poznań Motor Show 2022. Kto wygrał?
Mistrzostwa mechaników – zwycięzcy w kategorii Młody Mechanik (fot. materiały prasowe)

Znamy już zwycięzców XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, których finały odbyły się na zakończonych 10 kwietnia targach Poznań Motor Show 2022. Startujące w finałach ekipy młodych mechaników przez trzy dni zmagały się z wymagającymi zadaniami. Emocji i pozytywnej energii nie brakowało.

Finały XI Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników zostały poprzedzone rekordowymi jak dotąd eliminacjami, w których startowało aż 3300 dwuosobowych zespołów uczniowskich, a także mechanicy zawodowi. Najlepsi z nich – finaliści – walczyli w Poznaniu o trofea przyznawane w sześciu kategoriach:

 • Młody Mechanik
 • Elektromobilni
 • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
 • Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych
 • Mechanik Zawodowy
 • Młody Mechanik Motocyklowy

Ostatnia z wymienionych kategorii to tegoroczna nowość w formule Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – organizatorzy wyraźnie dostrzegli, że rynek potrzebuje również fachowców, którzy zajmują się coraz popularniejszymi w Polsce jednośladami.

Mistrzostwa Mechaników - Kuba Przygoński
Kuba Przygoński, ambasador marki Platinum Orlen Oil zagrzewał zawodników do walki (fot. materiały prasowe)

Do walki poszczególne zespoły zagrzewali organizatorzy i ambasadorowie, oto jak dopingował zawodników Kuba Przygoński, kierowca rajdowy i ambasador marki Platinum Orlen Oil: “Wspaniale Was tutaj widzieć. Wszystkich zachęcam, żeby się nie poddawać, zbierać punkty. Trzeba walczyć do końca. To jest super przygoda, można tu wielu rzeczy się nauczyć, trzeba czerpać z tego jak najmocniej” – mówił Przygoński. Zawodników wspierał również online Robert Kubica, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, a także Miko Marczyk – kierowca rajdowy zespołu Orlen Team.

XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników – zwycięzcy w poszczególnych kategoriach

XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników - zwycięzcy w kategorii Elektromobilni
Mateusz Koszczuk (w środku) i Jakub Sobolewski (z prawej) – zwycięzcy w kategorii Elektromobilni (fot. materiały prasowe)
 • W kategorii Młody Mechanik zwyciężyli: Bartłomiej Szczygieł i Adrian Maliszewski z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.
 • W kategorii Elektromobilni zwyciężyli: Jakub Sobolewski i Mateusz Koszczuk z Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku.
 • W kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych wygrali: Karol Durasiewicz i Jakub Goliński z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Radomiu.
 • W kategorii Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych zwycięstwo odnieśli: Dawid Szymoniak i Szymon Kępa z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Krakowie.
 • W kategorii Młody Mechanik Motocyklowy wygrali: Przemysław Przybysz oraz Patryk Czubrzyński z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie.
 • W kategorii Mechanik Zawodowy zwyciężył Daniel Koć, mechanik z gminy Jabłonna Lacka.
Mistrzostwa mechaników
Zawodnicy zmagali się na wydzielonych stanowiskach z różnorodnymi zadaniami: znajomość skrzyń biegów, odpowiednich narzędzi, umiejętność ich wykorzystania i wiele więcej – Mistrzostwa były okazją nie tylko do rywalizacji, ale i nauki dla wielu uczestników (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i do zobaczenia – miejmy nadzieję – na kolejnych zmaganiach w przyszłym roku.

Zobaczcie też nasz fotoreportaż z targów Poznań Motor Show 2022

Total
0
Shares