Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mitsubishi zaprasza na bezpłatne kontrole pojazdów przed zimą

Mitsubishi przed zimą proponuje klientom bezpłatne sprawdzenie auta łączone z promocjami na akcesoria.
Mitsubishi ASX 2020
Mitsubishi ASX 2020 (fot. Mitsubishi)

Firma Mitsubishi Motors ogłosiła, że do 18 grudnia posiadacze aut japońskiej marki mogą skorzystać z bezpłatnej kontroli swoich aut w sieci serwisowej Mitsubishi. Oczywiście bezpłatna będzie jedynie diagnostyka newralgicznych układów pojazdu, za ewentualne naprawy trzeba będzie zapłacić, niemniej producent łączy akcję z promocjami na części i akcesoria. Akcja dotyczy również aut pogwarancyjnych.

Tym, którzy w tym momencie pomyśleli, że skorzystają z oferty bezpłatnej kontroli by uzyskać w ten sposób bezpłatny przegląd serwisowy auta na gwarancji, musimy zmartwić. Mitsubishi zastrzega, że bezpłatna diagnostyka, o której tu mowa nie jest równoznaczna z wymaganym umową gwarancyjną okresowym przeglądem auta marki w autoryzowanym serwisie Mitsubishi. Warto też mieć na uwadze, że skorzystanie z bezpłatnej kontroli nie obliguje kierowcę do naprawy znalezionych usterek w serwisie, w którym przeprowadzana jest diagnostyka – choć mając na uwadze bezpieczeństwo własne i innych, warto dbać o kondycję pojazdu. Co jest sprawdzane podczas nieodpłatnej kontroli “przed-zimowej”?

Mitsubishi Space Start 2020
Mitsubishi Space Star 2020 (fot. Mitsubishi)

Zgodnie z przekazanymi nam informacjami od producenta, klienci, którzy zdecydują się odwiedzić serwis biorący udział w akcji (znajdziemy go online pod adresem udostępnionym przez Mitsubishi) będą mogli skorzystać z nieodpłatnej kontroli “25 kluczowych elementów w samochodzie”. Przedstawiciele japońskiego producenta wyjaśniają, że kontrola obejmie między innymi sprawdzenie poprawności przełączania biegów, działania sprzęgła, pedału hamulca, hamulca postojowego, sygnału dźwiękowego oraz kontrolek zestawu wskaźników i oświetlenia zewnętrznego pojazdu a także spryskiwaczy lamp, stanu pasków osprzętu i przewodów w komorze silnika, filtra powietrza, stanu akumulatora, układu wydechowego, stanu przewodów hamulcowych i paliwowych, zużycia klocków hamulcowych i tarcz, działanie wycieraczek i spryskiwaczy szyb, poziomy płynów: hamulcowego, sterowania sprzęgłem, układu wspomagania, chłodzącego, spryskiwaczy jak również szczelność układu chłodzenia, poziom oleju silnikowego oraz sprawdzenie daty ważności gaśnicy i zestawu naprawczego. Biorąc pod uwagę, że akcja jest przeprowadzana nieodpłatnie i nie zmusza nikogo do naprawy od razu, warto skorzystać.

Mitsubishi Outlander PHEV 2020
Mitsubishi Outlander PHEV (fot. Mitsubishi)

Jeśli w trakcie promocyjnej, bezpłatnej kontroli przed zimą zostanie wykryta usterka a klient zleci jej usunięcie, otrzyma on w prezencie praktyczną kamizelkę ostrzegawczą. Mitsubishi bezpłatną “przed-zimową” akcją diagnostyczną chce zachęcić posiadaczy aut japońskiej marki do odwiedzenia serwisów z jeszcze jednego powodu. Właściciele samochodów Mitsubishi mogą skorzystać z szeregu ofert specjalnych. Na przykład komplet 14-calowych kół zimowych do modelu Space Star jest obecnie wyceniany na 2099 zł, a komplet opon zimowych Laufenn 165/65 R14 79T iFit LW 31a do tego modelu kosztuje 1076 zł.

Mitsubishi L200
Mitsubishi L200 (fot. Mitsubishi)

Oprócz tego firma będzie po obniżonych cenach oferować m.in. akumulatory Exide, czy oryginalne części takie, jak: filtry oleju, powietrza, pyłkowe i paliwa oraz pióra wycieraczek, świece zapłonowe, tarcze hamulcowe. Ponadto w ofercie są przydatne w zimie, oryginalne akcesoria i gadżety marki: belki dachowe, uchwyty na narty i snowboard, kuwety bagażnika, dywaniki gumowe, chlapacze. Wybrane produkty kosztują teraz do 15% taniej. O 10% mniej klienci zapłacą także za oryginalne akumulatory Mitsubishi.

Uwaga, marka zastrzega, że tańsza cena akcesoriów nie dotyczy sytuacji, gdy ktoś kupuje nowe auto z wymienionymi akcesoriami. Ponadto jak informuje japoński producent nieodpłatna usługa kontroli stanu pojazdu jest usługą czasową, dostępną u wybranych dealerów Mitsubishi i nie obejmuje napraw ani wymiany części. Nie może być łączona z usługą przeglądu pojazdu i nie może się odbywać częściej, niż raz na 3 miesiące w stosunku do konkretnego pojazdu.

Total
2
Shares