Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Można już zamawiać nowe Renault Captur

Od 23 kwietnia 2024 w Polsce można już zamawiać nowe Renault Captur, którego premiera odbyła się 4 kwietnia tego roku. 

Nowe Renault Captur – popularny crossover z z segmentu B

niebieskie Renault Captur jadące po drodze wśród gór
Nowe Renault Captur ma dynamiczną, lekko agresywną stylistykę nadwozia (fot. Renault press)

 
Od momentu debiutu rynkowego w 2013 roku Captur został sprzedany w liczbie ponad 2 milionów egzemplarzy w 90 krajach całego świata. Jego przestronne i modularne wnętrze zapewnia mu szereg atutów pozwalających lepiej dostosować się do życia użytkowników: codziennych dojazdów do pracy, rozrywki, weekendowych wypadów na łono natury czy wyjazdów na wakacje.

Dzięki nowemu, bardziej dynamicznemu designowi i unikalnemu przodowi, który dodaje prestiżu, Nowy Captur zyskał całkowicie nową osobowość. Składa się na nią w szczególności nowa sygnatura świetlna, grill z fasetowanymi elementami i z logo Nouvel’R oraz wyżej i bardziej poziomo umieszczona maska. Wszystkie wersje modelu są w standardzie wyposażone w nowe przednie światła wykonane w technologii full LED. Zmodernizowany został również tył auta z obecnie przezroczystymi obudowami tylnych świateł, nowym logo i przeprojektowanym dyfuzorem. W środku skórzane obicia ustępują miejsca unikalnej tapicerce wykonanej z wykorzystaniem tkanin pochodzących z recyklingu (w szczególności tapicerka esprit Alpine wykonana w ponad 26% z tego surowca).

Renault Captur wnętrze
Renault, trochę inaczej niż większość producentów, umieszcza ekran multimediów pionowo (fot. Renault press)

Nowy Captur jest pierwszym modelem z segmentu B wyposażonym w system multimedialny openR link na nowym, pionowym ekranie dotykowym o przekątnej 10,4 cala montowanym we wszystkich wersjach. Pozwala on w pełni korzystać z ekskluzywnych interaktywnych treści i nowych usług, takich jak wyszukiwarka Google zintegrowana z systemem Android Automotive 12, dostępna w standardzie, poczynając od wersji techno. Oprócz możliwości całkowitej personalizacji, interfejs ten może łączyć się przewodowo i bezprzewodowo ze smartfonami z systemem Android Auto lub Apple Carplay.

Captur czarne wnętrze
Nowy Captur ma wiele możliwości personalizacji wnętrza (fot. Renault press)

Nowa generacja Renault Captur oferuje wciąż równie liczne możliwości personalizacji. Klienci mają do wyboru bogatą gamę akcesoriów i kolorów nadwozia: Biała Perła, Szary Kasjopea, Czarny Etoile, Niebieski Iron, Czerwony Flamme i nowy kolor Szary Rafale. W dwukolorowym nadwoziu, cieszącym się popularnością i dostępnym w opcji, możliwe jest wykończenie dachu i bocznych lusterek w kolorze Szarym Highland, Czarnym Etoile lub nowym kolorze – Szarym Perle, dostępnym wyłącznie w wersjach evolution i techno.

Rynkowemu debiutowi Nowego Captura towarzyszy wprowadzenie do oferty unikalnej wersji esprit Alpine, której sportowy wygląd inspirowany marką Alpine dodatkowo podkreśla silną osobowość modelu.

Kompletna gama efektywnych energetycznie silników i atrakcyjne ceny

Ceny zaczynają się od 85 500 zł (fot. Renault press)

Ceny Nowego Captura zaczynają się od 85 500 zł dla wersji evolution. Wersja techno jest dostępna w cenie od 94 300 zł, a wersja esprit Alpine jest oferowana w cenie od 123 800 zł. Ceny katalogowe w porównaniu po poprzedniej generacji Captura zostały zachowane na bardzo podobnym poziomie.

Nowy Captur jest także dostępny z cieszącym się dużym powodzeniem napędem E-Tech full hybrid o mocy 145 KM, wybieranym przez ponad 41% klientów. Wyróżnia się on wyjątkową oszczędnością pod względem poziomu emisji CO2, nieprzekraczającej 105 g/km, oraz zużycia paliwa wynoszącym zaledwie 4,6 l/100 km.

Ceny Nowego Captura z napędem E-Tech full hybrid zaczynają się od 120 800 zł w przypadku wersji techno, a wersja esprit Alpine jest oferowana w cenie od 131 800 zł.

Nowy Captur jest także dostępny w wersji dwupaliwowej benzyna–LPG. Jest to prawdziwie ekonomiczna i bardziej przyjazna dla środowiska alternatywa, pozwalająca obniżyć emisję CO₂ o około 10% w porównaniu z równoważnym silnikiem benzynowym i dysponująca zasięgiem do 1100 km dzięki dwóm zbiornikom.

W wersjach evolution i techno nowy Captur jest dostępny z czterema silnikami: TCe 90, TCe 100 LPG, TCe 160 EDC mild hybrid 12 V i E-Tech full hybrid 145.

Wersja esprit Alpine jest oferowana z silnikami TCe 160 EDC mild hybrid 12 V i E-Tech full hybrid 145.

wersjacena
evolution Tce 9085 500
evolution Tce 100 LPG89 500
techno Tce 9094 300
techno Tce 100 LPG98 300
techno mild hybrid 140104 800
techno mild hybrid 160 EDC112 800
techno E-Tech full hybrid 145120 800
esprit Alpine mild hybrid 160 EDC123 800
esprit Alpine E-Tech full hybrid 145131 800
Total
0
Shares