Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Można już zamawiać, znamy ceny. Jest nowy Opel Combo-e Cargo

Opel Combo-e Cargo

Polacy mogą już składać zamówienia na nowego Opla Combo-e Cargo. Ceny tego w pełni elektrycznego lekkiego pojazdu użytkowego na polskim rynku zaczynają się już od 146 750 zł. 

Oprócz największej w swojej klasie przestrzeni ładunkowej i ładowności (odpowiednio 4,4 m3 i 800 kg), elektryczny kompaktowy van w wersji z kabiną załogową zapewnia miejsce dla czworga pasażerów i kierowcy. W zależności od stylu i warunków jazdy nowy Combo-e Cargo może przejechać na jednym ładowaniu akumulatora 50 kWh do 275 kilometrów (WLTP3). Zatankowanie energii do 80 procent pojemności akumulatora na publicznej stacji ładowania trwa około 30 minut.

Opel Combo-e Cargo

Opel Combo-e Cargo. Technologie jak z osobówki

Również bezemisyjny kompaktowy van ma najobszerniejszy w tej klasie pakiet technologii i systemów wspomagających prowadzenie pojazdu, który obejmuje między innymi system wykrywający zmęczenie kierowcy, rozpoznawanie znaków drogowych i system ostrzegania przed najechaniem na pojazd poprzedzający z funkcją ochrony pieszych i automatycznym hamowaniem awaryjnym. 

Opel Combo-e Cargo

Istotny dla bezpieczeństwa innych użytkowników drogi jest system Surround Rear Vision, który pomaga zapobiegać wypadkom z udziałem rowerzystów i pieszych przy skręcaniu w prawo. Zestaw dwóch kamer zapewnia widoczność do tyłu oraz strefy z boku pojazdu.

Opel Combo-e Cargo. Duży i pakowny

Opel Combo-e Cargo

Combo-e Cargo jest dostępny w dwóch długościach nadwozia. Samochód w odmianie 4,40 m ma rozstaw osi 2785 mm i może przewozić przedmioty o długości do 3090 mm, przy przestrzeni ładunkowej do 3,8 m3. Przedłużona odmiana XL mierzy 4,75 m przy rozstawie osi 2975 mm i przestrzeni ładunkowej 4,4 m3, w której zmieszczą się przedmioty o długości do 3440 mm.

Combo-e Cargo może przewieźć do 800 kg ładunku i ma największy uciąg w swoim segmencie – może holować przyczepę o masie do 750 kg.

Opel Combo-e Cargo

Combo-e Cargo jest dostępny także w wersji przystosowanej do przewozu osób. Vanem z kabiną załogową opartym na przedłużonej odmianie XL może podróżować łącznie pięć osób, wraz z towarem lub sprzętem przewożonym za ścianką działową (z klapką ułatwiającą transport szczególnie długich przedmiotów). Ceny tej wersji zaczynają się już od 155 300 zł.

Opel Combo-e Cargo

Opel Combo-e Cargo. Napęd, moc i zasięg

Samochód napędza motor elektryczny o mocy 100 kW (136 KM), rozwijający 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W zależności od wersji Combo-e Cargo przyspiesza od 0 do 100 km/h w 11,2 sekundy, a prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 135 km/h. Zaawansowany system odzyskiwania energii z hamowania działający w dwóch trybach wybieranych przez użytkownika dodatkowo zwiększa efektywność pojazdu.

Opel Combo-e Cargo

Opel Combo-e Cargo. Szybkie ładowanie prądu

Akumulator trakcyjny Combo-e Cargo może być ładowany na kilka sposobów, w zależności od dostępnej infrastruktury – za pomocą ładowarki naściennej, na stacji szybkiego ładowania, a także z domowego gniazdka elektrycznego. Naładowanie akumulatora o pojemności 50 kW w 80 procentach na publicznej stacji ładowania prądem stałym o mocy 100 kW zajmuje 30 minut.

Total
0
Shares