Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Mustang Mach-E w programie „Mój elektryk”? Dlaczego nie

W pełni elektryczny Mustang Mach-E jest dostępny w ramach programu dopłat do pojazdów zeroemisyjnych „Mój elektryk”. Dofinansowanie dla rodzin z Kartą Dużej Rodziny sięga 27 tys. zł.

W lipcu w Polsce ruszyły dofinansowania do zakupu samochodów zeroemisyjnych w ramach programu „Mój elektryk”. Ford w związku z tymi działaniami liczy na rozwój całego rynku samochodów elektrycznych i proponuje Mustanga Mach-E.

„Mój elektryk” szansą na transformację

12 lipca 2021 roku ruszył w Polsce nowy program dopłat do zakupu samochodów z napędem bezemisyjnym „Mój elektryk”. Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w porównaniu z poprzednimi programami wprowadzono szereg korzystnych rozwiązań w zakresie samego ubiegania się o dofinansowanie, jak i korzystania z samochodów.

Budżet programu wynosi 500 mln zł, a realizację zaplanowano na lata 2021-2026. Nabory wniosków będą prowadzone do 2025 roku albo do wyczerpania środków. Dofinansowanie w przypadku osób fizycznych wynosi 18 750 zł, a dla tych z Kartą Dużej Rodziny nawet 27 tys. zł. Co ważne, w przypadku rodzin wielodzietnych nie obowiązuje także limit ceny pojazdu, podczas gdy standardowo wynosi on 225 tys. zł.

Oferta Forda w programie „Mój elektryk”

W ramach programu „Mój elektryk” osoby bez Karty Dużej Rodziny mogą nabyć model Mustang Mach-E w wersji z napędem na tylne koła i pojemnością baterii 75 kWh, którego moc maksymalna wynosi 269 KM. Jego cena bazowa wynosi 216 120 zł, więc w ramach obowiązującego limitu samochód można zamówić w każdym z dostępnych kolorów – Shadow Black, Space White, Carbonized Grey, Iconic Silver, Infinity Blue albo Lucid Red.

Ford liczy na dynamizację rynku samochodów elektrycznych

Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych w Polsce pokazują, że coraz więcej osób decyduje się na odejście od samochodów spalinowych. W pierwszych siedmiu miesiącach 2021 r. sprzedano 2 773 egzemplarze nowych samochodów elektrycznych, co stanowi wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku aż o 94 proc. Zainteresowanie więc tego typu pojazdami zauważalnie rośnie. Do klientów trafiają też pierwsze Mustangi Mach-E z puli przeznaczonej dla Polski. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie tym modelem, firma Ford Polska zapewniła dodatkowe egzemplarze, tak więc samochód cały czas jest dostępny w sieci sprzedaży dedykowanych Autoryzowanych Dilerów Forda.

Total
0
Shares