Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Następne Porsche Cayman i Boxster będą w pełni elektryczne

Następca Boxstera i Caymana dołączy do elektrycznej rodziny Porsche. Kiedy możemy spodziewać się premiery?
porsche mission r 718
Nowe, elektryczne 718 może w dużej części bazować na koncepcie Mission R (fot. Porsche)

Porsche już zapowiedziało swoje plany odnośnie elektryfikacji marki. Na dzień dzisiejszy mają tylko jeden zeroemisyjny model, czyli oczywiście Taycana. “W drodze” jest też Macan EV, którego wstępnie zaplanowano na rok 2023. Teraz zapowiedziany został trzeci model, 718, czyli następna generacja Caymana i Boxstera.

Zobacz nasz test elektrycznego Taycana Cross Turismo:

Porsche 718 – EV roadster

Porsche Mission R (fot. Porsche)

Według słów CEO Porsche, Olivera Blume, model 718 będzie pełnoprawnie celował w rynek samochodów sportowych. “Samochód będzie miał typowe wymiary roadstera. Zawsze nasze pojazdy będą w 100% składać się z Porsche, a nie tylko zorientowanych na konkurencję EV.” Dodał też, że punktem odniesienia podczas projektowania Taycana było 911.

Znaczną podpowiedzią dotyczącą nowego 718 jest koncept Mission R. Auto, podobnie jak zapowiedziany następca Caymana, miało centralnie umieszczony silnik elektryczny, zasilany z 900 voltowego akumulatora. Karoseria konceptu zbudowana jest z “innowacyjnych materiałów”. W prototypie zamontowana była technologia pozwalająca na wysoką rekuperację podczas wyścigów.

Elektryczny sinik umieszczony centralnie to główne motto nowego 718 (fot. Porsche)

Blume zapowiedział też, że auto będzie produkowane w Stuttgarcie, na tej samej linii co 911, co może oznaczać wspólne podzespoły. Nie przejmujcie się jednak za wcześnie – nawet w 2030 roku, kiedy to marka ma mieć 80% aut zeroemisyjnych w swojej ofercie, spalinowe 911 ciągle będzie w produkcji. CEO zapowiada, że firma inwestuje w rozwój e-paliw, takich jak benzyna syntetyzowana z wodoru, by “chronić duszę marki”.

Nie podano dokładnej daty premiery 718. Wiadomo jednak, że nastąpi ona “w połowie dekady”.

Total
0
Shares