Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nissan Leaf po faceliftingu. Co nowego w modelu na rok 2022?

Elektryczny Leaf na rok modelowy 2022 debiutuje w Europie z odświeżonym wyglądem, nowymi obręczami kół ze stopu metali lekkich oraz nowymi kolorami i detalami nadwozia.

Nissan zaprezentował odświeżoną wersję pierwszego na świecie samochodu elektrycznego przeznaczonego dla masowego klienta. W 2022 r. Leaf zyskuje bardziej efektowną stylistykę i innowacyjne technologie.

Nissan Leaf MY 2022 (Fot. Nissan)

Odświeżony design nadwozia Nissana Leafa z roku modelowego 2022 obejmuje nowe wzornictwo dostępnych w wyposażeniu opcjonalnym obręczy kół ze stopu metali lekkich i nową estetykę całego nadwozia.

Model w odmianie na rok modelowy 2022 został wyposażony w zestaw sprawdzonych, zaawansowanych funkcji wspomagających kierowcę, jak na przykład system ProPilot, który jest teraz dostępny w większej liczbie wersji. O rozrywkę w kabinie oraz kontakt ze światem zadba z kolei pokładowy system NissanConnect.

Odświeżony Leaf pojawi się w salonach w kwietniu i będzie stanowił podstawę mocnej ofensywy produktowej, która zakłada elektryfikację całej gamy modelowej do jesieni tego roku.

Nissan Leaf MY 2022 (Fot. Nissan)

Dynamiczna i elektryzująca stylistyka

Zmodernizowano paletę kolorów nadwozia, która obejmuje teraz zarówno klasycznie eleganckie, jak i odważniejsze, energetyczne propozycje. Do sześciu wariantów jednokolorowych i pięciu opcji dwukolorowych dołączają dwa zupełnie nowe lakiery, które odniosły sukces w Nissanach Qashqai i Ariya. Niebieski Universal to głęboki i dojrzały odcień, a niebieski Magnetic jest bardziej jaskrawą odmianą tego koloru.

Nissan Leaf MY 2022 (Fot. Nissan)

Angażujące wrażenia z jazdy i usługi połączone

Leaf na rok modelowy 2022 oferowany jest z dwoma wariantami akumulatorów. Większy, o pojemności 59 kWh netto, zapewnia zasięg do 385 km w cyklu mieszanym WLTP.

Nissan Leaf MY 2022 (Fot. Nissan)

System ProPILOT potrafi automatycznie zatrzymać samochód, a następnie wznowić jazdę i utrzymywać bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. Z kolei e-Pedal zwiększa komfort prowadzenia i umożliwia przyspieszanie, hamowanie i zatrzymywanie za pomocą jedynie pedału przyspieszenia.

Nissan Leaf MY 2022 (Fot. Nissan)

Zamówienia na Nissana Leafa z roku modelowego 2022 można już składać. Cena wersji podstawowej to 125 900 zł.

Total
1
Shares