Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

W Polsce pojawiło się “airbnb dla camperów”

Camper kamper kamping (fot. mat. prasowe)
Camper kamper kamping (fot. mat. prasowe)

A może by tak rzucić wszystko i pojechać w Bieszczady? Teraz może w końcu mi się uda, bo w Polsce zaczyna działać platforma, łącząca ze sobą właścicieli camperów z klientami, którzy chcą taki pojazd wynająć.

Wolność, którą daje camper (fot. mat. prasowe)

Wyjazdy camperami Polacy pokochali zwłaszcza w ubiegłorocznym lockdownie, kiedy urlop w turystycznym samochodzie stał się bezpieczną alternatywą do wakacji hotelowych. Między styczniem a sierpniem 2020 r. rejestracje takich pojazdów wzrosły aż o 24,4% w stosunku do analogicznego okresu 2019 r. Podobnie wzrósł też import camperów do Polski.

Camper sharing w Polsce

Camper kamper kamping (fot. mat. prasowe)
Czworonogi to kochają (fot. mat. prasowe)

Teraz na Polski rynek wchodzi platforma do wynajmowania camperów, która łączy właścicieli camperów z chętnymi do ich wynajęcia. Przecież wynajem pokoi, domów i apartamentów od innych osób przez aplikację to norma. To czemu nie wynajmować tak również camperów? Rozwiązaniem platforma aut i przyczep kempingowych od prywatnych właścicieli. Aplikacja to pomysł Holendrów, którzy zauważyli, że wypożyczalnie miały wypełniony grafik z rezerwacjami, a prywatne wozy i przyczepy stoją cały czas na podjazdach nieużytkowane. Postanowili stworzyć miejsce, gdzie każdy może bezpiecznie i wynająć campera lub przyczepę i ruszyć w podróż.

Jak działa wynajmowanie campera?

Camper kamper kamping (fot. mat. prasowe)
Życie w drodze (fot. mat. prasowe)

Aplikacja działa w podobny sposób, jak platformy do wynajmowania pokoi, apartamentów lub domów. Wystarczy wybrać termin rezerwacji, miejsce odbioru, liczbę podróżujących i pozwolić wyszukiwarce znaleźć dla nas propozycję. Po znalezieniu interesującego nas kampera lub przyczepy można zrobić rezerwację, opłacić zaliczkę i odebrać pojazd w wybranym terminie i miejscu. Aplikacja daje możliwość wynajmu camperów i przyczep nie tylko na terenie Polski. Ogółem jest to blisko 5 tysięcy camperów we wszystkich 15 krajach, w których działa. Dzięki temu możemy zdecydować się na wynajem w kraju i wyruszyć nim w podróż (również za granicę) albo znaleźć interesujący nas pojazd za granicą (np. w Australii), dolecieć samolotem i odebrać rezerwację w wybranym terminie i miejscu.

Bezpieczeństwo gwarantuje pośrednik

Camper kamper kamping (fot. mat. prasowe)
Kamping nocą (fot. mat. prasowe)

Ostatnie słowo zawsze należy do wynajmującego. To on decyduje i ma pełną kontrolę, komu i kiedy wynajmie swój pojazd, ale firma zapewnia, że ich rozwiązanie jest bezpieczne i nieskomplikowane. Pośrednik dba o rozliczenia finansowe i wszystkie dokumenty oraz pomaga z ubezpieczeniem. Sprawdzana jest również historia kierowcy, jego prawo jazdy, tożsamość i wszystkie dokumenty.

źródło: Camptoo

Total
0
Shares