Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowa Kia Niro już dostępna do zamówienia. Znamy cennik

nowa kia niro
Nowa Kia Niro nadjeżdża w trzech zelektryfikowanych wersjach napędowych (fot. materiały producenta)

Kia podała ceny nowego modelu Niro. Crossover został zaprojektowany od podstaw i przewiduje trzy wersje zelektryfikowane: hybrydę, hybrydę plug-in i w pełni elektryczną.

Jest nowa Kia Niro. Poprzedniczka była bestsellerem w Polsce:

Kia Niro: specyfikacja

nowa kia niro
Elektryczna Niro będzie najmocniejsza – aż 204 KM i około 7 sekund do “setki” (fot. materiały producenta)

Dokładniejsze specyfikacje opisywaliśmy już w styczniu. Zarówno w wersji “z wtyczką“, jak i w klasycznej hybrydzie, główną jednostką napędową będzie wolnossący silnik Smartstream 1.6 GDI. Co ciekawe, aby zredukować masę, inżynierowie usunęli ze skrzyni biegów samochodu mechaniczny bieg wsteczny. Auto do tyłu może poruszać się wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego. W wersji hybrydowej, cała jednostka napędowa zapewni moc 141 KM z silnika spalinowego i dodatkowe 43 KM z silnika elektrycznego. Kia podaje, że zużycie paliwa nie przekroczy 5 litrów w cyklu mieszanym. W modelu Plug-In łączna moc wyniesie 183 KM, a zeroemisyjny zasięg ma wynieść do 65 kilometrów (w cyklu mieszanym według WLTP).

Kia Niro ev
Kia Niro EV – czy powtórzy sukces poprzedniczki? (fot. materiały producenta)

W pełni elektryczne Niro będzie najmocniejsze. Silnik o mocy 204 KM rozpędzi auto do pierwszych 100 km/h w około 7 sekund. Maksymalny zasięg jest całkiem imponujący, ponieważ według badania WLTP wyniesie 463 km. Za ten wynik odpowiada akumulator o pojemności 64,8 kWh, którego szybką ładowarką z prądem stałym naładujecie do 80% w około 43 minuty. Wynik powinien utrzymać się nawet w niskiej temperaturze otoczenia dzięki systemowi podgrzewania akumulatora.

Co znaczy WLTP i jak zinterpretować wyniki?

Nowa Kia Niro: cennik

Najtańsza będzie podstawowa wersja z klasyczną hybrydą. Ceny zaczynają się od 117 900 złotych. Za egzemplarz z dodatkową wtyczką będziecie musieli dopłacić do 142 900 złotych. Model w pełni elektryczny startuje od 167 900 złotych. Hybrydy trafią do salonów w lipcu 2022, a Niro EV miesiąc później.

Testowaliśmy poprzednika w wersji Plug-In:

Total
0
Shares