Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowa Kia Sorento Hybrid – polska premiera

Kia Sorento Hybrid to możliwość przemieszczania się dużym, wygodnym SUV-em przy umiarkowanym zużyciu paliwa.
Kia Sorento

Dziś o godzinie 15. oficjalnie zadebiutował w Polsce nowy model marki KIA: Kia Sorento Hybrid. Zgodnie z zapowiedzią przedstawicieli marki jest to pierwszy, siedmioosobowy SUV z takim napędem na polskim rynku.

Dzisiejszy debiut dotyczył w zasadzie zwykłej wersji hybrydowej, choć już wcześniej informowaliśmy, że Kia wprowadzi również hybrydę plug-in w gamie Sorento. Zanim jednak to nastąpi (na początku przyszłego roku) klienci zainteresowani nowym Sorento oprócz jednostek spalinowych będą mogli wybrać także wersję hybrydową. Najpierw na polski rynek trafi zwykła jednostka hybrydowa w nowym Kia Sorento.

Nowa Kia Sorento wyróżnia się znacznie masywniejszą i kanciastą sylwetką (fot. KIA)

Pod maską hybrydowej wersji nowego Sorento pracuje zespół napędowy złożony z 1,6-litrowego silnika benzynowego T-GDi oraz silnika elektrycznego współpracującego z akumulatorem roboczym o pojemności 1,49 kWh. Moc generowana przez hybrydowy układ napędowy to maks. 230 KM i 350 Nm momentu obrotowego. Jest ona przekazywana na koła za pośrednictwem 6-biegowej przekładni automatycznej. Deklarowane zużycie paliwa w cyklu mieszanym wg WLTP to 6,4 l/100 km dla wersji przednionapędowej.

Siedem siedzeń jest w standardzie każdej wersji wyposażeniowej, przy złożonym trzecim rzędzie pojemność przestrzeni bagażowej to 813 litrów. To o 8 litrów mniej niż w przypadku wyłącznie spalinowych odmian nowego Sorento (fot. KIA)

Kia Sorento Hybrid już w podstawowej wersji wyposażeniowej oferuje wiele. 7 poduszek powietrznych, adaptacyjny tempomat z asystentem jazdy miejskiej i pozamiejskiej, wszystkie światła LED, system automatycznego hamowania wykrywający pojazdy, pieszych, rowerzystów i asystujący podczas kolizyjnych skrętów w lewo. Do tego automatyczna klimatyzacja dwustrefowa z filtrem cząstek PM 2.5 i funkcją regulacji nawiewu (manualnie) dla pasażerów trzeciego rzędu siedzeń.

Kokpit nowego modelu Kia Sorento (fot. KIA)

W wyższych wersjach wyposażeniowych (od wersji L) w kokpicie 8-calowy ekran multimedialny jest zastępowany 10,25-calowym ekranem dotykowym z autorskim systemem UVO Connect, wirtualne zegary na tablicy rozdzielczej to standard w każdej odmianie wyposażeniowej.

Ciekawy gadżet – ekran monitorowania martwego pola uaktywnia się automatycznie w momencie wrzucenia kierunkowskazu (fot. KIA)

Ceny Kia Sorento Hybrid w Polsce startują od kwoty 157 900 zł brutto za przednionapędową wersję M. Chcąc dysponować wersją 4×4 kwota rośnie do 166 900 zł. Kia przygotowała również ofertę najmu długoterminowego. Przy braku jakichkolwiek opłat wstępnych, czy ponoszenia kosztów ubezpieczenia i przeglądów, podpisując umowę na 4 lata z limitem rocznym 15 tys. km zapłacimy ratę miesięczną 1600 zł netto. Przyjęło się uważać, że hybrydy to auta droższe niż zwykłe spalinówki. Nie tym razem, hybrydowe Sorento jest sporo tańsze od bazowej (wersja M) odmiany nowego SUV-a marki KIA, pod maską którego pracuje wyłącznie wysokoprężna jednostka 2.2 CRDi. W tym przypadku cena startuje od 189 900 zł brutto.

Total
0
Shares