Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowa Kia XCeed – ruszyła produkcja w Żylinie

Klienci, którzy zamówili najnowszą, zmodernizowaną wersję modelu Kia XCeed mogą odetchnąć, pierwsze egzemplarze już zjeżdżają z taśm fabryki.
Kia XCeed
Kia XCeed w hali produkcyjnej fabryki w Żylinie (fot. KIA)

Pierwsze sztuki najnowszego, poliftowego wydania modelu Kia XCeed już zjeżdżają z nowych, zautomatyzowanych taśm produkcyjnych fabryki marki w słowackiej Żylinie. Oznacza to, że zamówione już egzemplarze trafią do pierwszych klientów jeszcze we wrześniu.

Kia XCeed jest pierwszym modelem koreańskiej marki, który jest budowany w znacznie zmodernizowanym zakładzie KIA Slovakia w Żylinie. Zmodernizowana linia produkcyjna obejmuje m.in. 40 nowych, zaawansowanych robotów w lakierni i hali montażowej. To część większego planu, polegającego na znacznej automatyzacji produkcji.

Kia XCeed po liftingu – zobacz

Pierwsze egzemplarze nowego kompaktowego crossovera zjechały z linii produkcyjnej zakładów w Żylinie na Słowacji. Tym samym rozpoczęto w niej stosowanie bardziej wydajnych i zrównoważonych procesów produkcyjnych.

Kia XCeed
Słowacka fabryka marki Kia korzysta w 100 proc. z energii ze źródeł odnawialnych (fot. Kia)

Słowacka fabryka koreańskiej marki jest też zakładem w 100 proc. korzystającym z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. W fabryce wdrożono też rozwiązania umożliwiający recykling ciepła czy wody z lakierni – wszystko celem znacznego ograniczenia liczby odpadów.

Oprócz nowego, odświeżonego modelu XCeed, w fabryce w Żylinie na tej samej linii produkcyjnej wytwarzane są inne auta z rodziny Ceed. Zakład buduje również egzemplarze modelu Kia Sportage piątej generacji. W fabryce powstają także 1.5-litrowe silniki benzynowe “Kappa”, hybrydowy napęd “Smartstream oraz nowoczesny silnik 1.6 T-GDi “Gamma”.

Kia XCeed
Kompaktowy crossover to jeden z najpopularniejszych modeli w gamie marki Kia (fot. Kia)

XCeed to jeden z najpopularniejszych modeli południowokoreańskiej marki. Kompaktowy crossover już we wcześniejszym wydaniu był bestsellerem marki, stanowiącym aż 40 proc. całego wolumenu sprzedaży modeli z rodziny Ceed. Dotychczas wyprodukowano ponad 120 tys. egzemplarzy Kii XCeed i – co już wiemy – każdego dnia w Żylinie powstają kolejne.

Zobaczcie nasz test jeszcze przedliftowego modelu KIA XCeed w wersji hybrydowej plug-in

Total
0
Shares