Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Kia XCeed po liftingu: GT-Line i nowa stylistyka

Nadchodzi nowa Kia XCeed. Model po raz pierwszy otrzyma usportowioną wersję wyposażenia GT-Line. Czego możemy się spodziewać?
kia xceed
Nadchodzi nowa Kia XCeed (fot. materiały prasowe)

Kia XCeed doczekała się faceliftingu. Odświeżony model znanego crossovera wjedzie na Europejskie rynki w nowej stylistyce i – pierwszy raz dla tego segmentu – z wersją wyposażenia GT-Line. Jaka będzie poliftowa XCeed? Zobaczcie sami:

Kia XCeed GT-Line

kia xceed
Samochód po raz pierwszy zadebiutuje w wersji GT-Line (fot. materiały prasowe)

W nowej odsłonie Kia XCeed poza nowym logo otrzyma zmienione lampy tylne, bardziej “zacięty” wygląd frontu (przeprojektowany zderzak i inne reflektory) i “dyskretne końcówki wydechu” (czyli po prostu atrapy na zderzaku). Zmiany dotyczą też wnętrza. GT-Line będzie miało bardziej sportowe fotele, spłaszczoną na dole kierownicę, czarną podsufitkę i aluminiowe pedały. Poza tym będą widoczne liczne emblematy “GT”, świadczące o “ekskluzywnej” wersji wyposażenia.

kia xceed
Wnętrze dla specjalnej wersji będzie wyposażone w spłaszczoną kierownicę, usportowione fotele i aluminiowe pedały (fot. materiały prasowe)

Poza standardowymi silnikami w gamie Kii XCeed, wersja GT-Line zyska znane z Cee’da GT i Proceed’a GT 1.6 litrowy motor o mocy 201 KM i 265 Nm. Zestawienie z siedmiobiegową skrzynią automatyczną pozwoli na całkiem przyzwoite osiągi, ponieważ XCeed rozpędzi się do pierwszych 100 km/h w 7,5 sekundy.

kia xceed
Lampy wersji GT-Line

Najoszczędniejszy napęd to znów hybryda plug-in, która również będzie bazować na 1.6 litrowej benzynie. W połączeniu z 44,5 kW silnikiem, samochód będzie miał 139 KM i 265 Nm. Dzięki akumulatorowi o pojemności 8.9 kWh, crossover na “samym prądzie” pokona około 60 kilometrów w warunkach miejskich.

crossover
Najoszczędniejszy w gamie będzie PHEV. Model ma oferować aż 60 kilometrów zeroemisyjnego zasięgu (fot. materiały prasowe)

Nowa Kia XCeed zadebiutuje w salonach od września. Będzie oferowana ze standardową, siedmioletnią gwarancją do 150 tysięcy kilometrów przebiegu.

Total
0
Shares