Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowa limitowana edycja Porsche Boxster

Porsche Boxster 25 Years

Porsche świętuje 25. urodziny gamy swoich roadsterów, prezentując specjalny, jubileuszowy wariant Boxster 25 Years. Limitowana edycja jest ograniczona do 1250 egzemplarzy na całym świecie i bazuje na odmianie GTS 4.0. Nowe Porsche Boxster 25 Years można już zamawiać. Pierwsze samochody trafią do salonów pod koniec marca 2021 r. Ceny modelu rozpoczynają się od 459 tys. zł z VAT. 

Porsche Boxster 25 Years
Porsche Boxster 25 Years (fot. Porsche)

Ekskluzywna kolorystyka Boxster 25 Years

Jedną z wyróżniających cech specjalnej serii jest na nowo zinterpretowany kolor Neodyme – to połyskujący na miedziany odcień brąz, który stanowi kontrast wobec bazowego odcienia GT Silver Metallic z pokazowego egzemplarza z Boxtera 1993 r. W jubileuszowej edycji wykorzystano go w przypadku przedniego zderzaka, bocznych wlotów powietrza przedzielonych pojedynczym „skrzelem”, a także napisów i dwutonowych 20-calowych obręczy z lekkich stopów. Boxster 25 Years jest oferowany w kolorze GT Silver Metallic, ale dostępne są także odcienie Deep Black Metallic i Carrara White Metallic. Kolejnym charakterystycznym elementem jest ozdobiony napisem „Porsche” korek wlewu paliwa z serii Exclusive Design. Jego lśniące wykończenie przywodzi na myśl aluminium. Dopasowano do niego błyszczące końcówki sportowego układu wydechowego, z którymi kontrastuje czarne obramowanie przedniej szyby.

Porsche Boxster 25 Years
Porsche Boxster 25 Years (fot. Porsche)

Nawiązanie do konceptu

Boxster 25 Years na liczne sposoby nawiązuje do designu koncepcyjnego Porsche Boxster, które debiutowało podczas salonu samochodowego w Detroit w 1993 r. Produkcyjna wersja, wizualnie bardzo zbliżona do prototypu, pojawiła się w 1996 r. Jak dotąd model doczekał się czterech generacji, wyprodukowanych w łącznej liczbie 357 tysięcy sztuk. W nawiązaniu do stylu pierwowzoru specjalny wariant łączy wnętrze wykończone skórą w kolorze Bordeaux Red z poszyciem dachowym z czerwonej tkaniny. Na dachu widnieje wytłoczony napis „Boxster 25”. Zarówno wykończenie kabiny, jak i poszycie dostępne są także w kolorze czarnym. Poszerzona lista standardowego wyposażenia limitowanej edycji obejmuje między innymi pakiet elementów dekoracyjnych kokpitu z aluminium, sportowe fotele z 14-kierunkową regulacją elektryczną, listwy progowe z napisem „Boxster 25” oraz wielofunkcyjną, sportową kierownicę GT ze skórzanym wykończeniem i funkcją podgrzewania. 

Porsche Boxster 25 Years
Porsche Boxster 25 Years (fot. Porsche)

Boxster 25 Years ma wolnossący silnik

Jednostka napędowa jubileuszowej edycji to 6-cylindrowy bokser 718 Boxster GTS 4.0 o pojemności 4,0 litrów, który jest również wykorzystywany – jako wariant o wyższej mocy – w purystycznym 718 Spyder. Wysokoobrotowy wolnossący silnik rozwijający 294 kW (400 KM). Boxster 25 Years jest oferowany z 6 stopniową skrzynią manualną lub z automatyczną 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową Porsche (PDK). Roadster osiąga prędkość maksymalną 293 km/h, a w połączeniu ze skrzynią PDK i standardowym pakietem Sport Chrono przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,0 s. Standardowe elementy wyposażenia obejmują sportowe zawieszenie z Porsche Active Suspension Management (PASM) i zmniejszonym o 10 mm prześwitem oraz Porsche Torque Vectoring (PTV) z mechaniczną „szperą” (dyferencjałem o ograniczonym poślizgu). Rozwiązania te pozwalają połączyć nadzwyczajny komfort jazdy i sportowe, pełne dynamiki prowadzenie.

Porsche Boxster 25 Years
Porsche Boxster 25 Years (fot. Porsche)
Total
0
Shares