Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowa Tesla Model S: ponad 1000 KM i 2 sek do setki

Tesla Model S (fot. Tesla)
Tesla Model S (fot. Tesla)

Tesla zaprezentowała poprawione wersje sedana Model S oraz SUV-a Model X. Najwięcej widocznych zmian dotyczy wnętrza, z którego zniknie pionowy ekran. Zastąpią go dwa poziome ekrany (jeden z przodu, drugi z tyłu). Ponadto w nowej Tesli nie będzie kierownicy… w jej miejscu znajduje się wolant. Tesla zapowiedziała więcej zmian…

Tesla Model S (fot. Tesla)
Model S (fot. Tesla)

Kiedy pojawią się poprawione modele Tesla?

Tesla ogłosiła, że ​​jej najnowszy Model S i Model X trafią do produkcji w pierwszym kwartale 2021 roku, a u klientów pojawią się wiosną. Producent udostępnił zdjęcia nowego Modelu S wraz z przeprojektowanym wnętrzem, które obejmuje ekran dla pasażerów z tyłu. Z zewnątrz zmiany w obu modelach są kosmetyczne. ale firma zapowiedziała również wersję Plaid Modelu S, która również pojawi się w tym roku. Plaid ma zapowiadany zasięg 520 mil, czyli ponad 830 km.

Tesla Model S (fot. Tesla)
Model S (fot. Tesla)

Co się zmieniło w autach Tesla? Jest polski akcent


W grudniu firma ogłosiła pracownikom linii montażowych Model S i X, że wyłączy je na 18 dni. Wszystko po to, by przygotować fabrykę do produkcji nowych wersji. Na zdjęciach prasowych kabiny widzimy ekran, na którym wyświetlane jest logo polskiej gry Wiedźmin. Bardzo ciekawą zmianą jest nowy ekran w konsoli środkowej dla osób z tyłu pojazdu. Ten monitor prawdopodobnie pozwoli pasażerom z tyłu na granie w gry i oglądanie filmów podczas jazdy.

Tesla Model S (fot. Tesla)
Model S (fot. Tesla)

Zmiany pod maską

Amerykański producent twierdzi, że poprawiał również układ napędowy, akumulatory i jednostki napędowe w nowych pojazdach. Wersja Long Range ma być dostępna w marcu z zasięgiem 412 mil. Tymczasem Plaid będzie dysponować trzema silnikami o mocy 1020 koni mechanicznych. Na szczycie gamy zobaczymy 1100-konną wersję, która ma przyśpieszać do 60 mil na godzinę w czasie poniżej 2 sekund.

Tesla Model S (fot. Tesla)
Model X (fot. Tesla)

źródło: Car and Driver

Total
0
Shares