Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowa usługa My Bentley – posiadacze Bentleya też mają swoją apkę

Bentley to superluksusowa marka, teraz wszystkie jej modele oferują również szereg usług klasy connected car
My Bentley

Moda na oferowanie dostępu cyfrowego do własnego pojazdu nie omija także segmentu aut luksusowych. Marka Bentley poinformowała o wprowadzeniu na terenie Europy, Wielkiej Brytanii, Ameryki Północnej, a teraz również i Chin swojej usługi z zakresu Connected Car – My Bentley.

Posiadacze Bentleyów, oczywiście mowa o nowych autach dysponujących bezprzewodowym interfejsem łączności online, mają do wyboru trzy poziomy usług Connected Car w swoich pojazdach: Smart, Safe oraz Convenient. Pierwszym modelem, w którym właściciele mogli korzystać z nowego zakresu bezprzewodowych usług cyfrowych był Bentley Bentayga. Obecnie usługa My Bentley z rozwiniętą funkcjonalnością jest dostępna w całej gamie modeli luksusowej marki.

My Bentley Connected Car
Pakiet usług Connected Car w Bentleyach jest zgodny z Apple CarPlay (fot. Bentley)

Wszystkie nowe modele marki Bentley wyposażone są w dedykowany moduł łączności z sieciami komórkowymi – auta są stale online bez względu na to w zasięgu jakiego operatora się znajdują. Dzięki połączeniu auto jest w stanie informować kierowcę i pasażerów o aktualnościach ze świata, prognozie pogody, danych na temat aktualnego ruchu drogowego, czy lokalne ostrzeżenia o ewentualnych zagrożeniach.

Cyfrowe usługi obejmują również funkcje dostępne zdalnie za pośrednictwem smartfona użytkownika z zainstalowaną aplikacją mobilną My Bentley (zainteresowanych aplikacjami dla posiadaczy samochodów różnych marek odsyłamy do naszego materiału na ten temat: “Connected car i smartfon, czyli jaką apką podziałasz z jakim autem?”). Pozwala to właścicielowi zdalnie blokować lub odblokowywać pojazd, wyświetlać w aplikacji mobilnej statystyki jazdy i dane na temat pojazdu, czy wyświetlać pozycję pojazdu (miejsce zaparkowania).

Aplikacja My Bentley
Również posiadacze luksusowych Bentleyów zyskali możliwość zdalnej kontroli auta za pomocą aplikacji mobilnej (fot. Bentley)

W przypadku pakietu usług Safe klienci Bentleya otrzymują m.in.: funkcję eCall (automatyczne powiadamianie służb ratunkowych w razie np. eksplozji dowolnej poduszki powietrznej), usługę wezwania pomocy drogowej, funkcję Theft Alert (działa w Europie i UK), czyli powiadamianie właściciela o zainicjowaniu alarmu, wraz z przyczyną jego aktywacji. Ponadto dzięki strategii informacyjnego roju, posiadacze Bentleya będą otrzymywać informacje z innych aut na temat ewentualnych zagrożeń czy ograniczeń na drodze. Co prawda mamy wątpliwości czy liczba aut marki Bentley może stać się gdziekolwiek “rojem”, dlatego przypuszczalnie usługa zbiera informacje nie tylko z aut marki Bentley (w przeciwnym razie nie miałoby to sensu – w końcu ile Bentleyów spotykamy na swej drodze?).

Pakiet usług Smart to dodatkowo prezentacja różnego typu treści online w aucie, a także obsługa funkcji Apple CarPlay z poziomu systemu multimedialnego pojazdu marki Bentley. W ramach tego pakietu posiadacz Bentleya może również utworzyć dla współpasażerów punkt dostępowy udostępniając łącze internetowe urządzeniom mobilnym podróżnych. Taki wewnętrzny hotspot obsłuży do ośmiu połączonych urządzeń. W ramach pakietu Smart otrzymujemy również funkcje wyszukiwania punktów nawigacyjnych online wraz z aktualnymi danymi na temat konkretnych punktów (telefony, godziny otwarcia itp.). Nawigacja może również prezentować mapę w formie widoku satelitarnego.

Connected Car Bentley
Stale połączony z internetem pokładowy system inforozrywki w Bentleyach dostarczy kierowcy wielu informacji (fot. Bentley)

Ostatni pakiet usług – Convenient – to wspomniane już przez nas usługi zdalne, dzięki którym posiadacz Bentleya ma dostęp do auta także poza nim, z poziomu własnego smartfona i aplikacji My Bentley. Oprócz już wymienionych funkcji posiadacze aut luksusowej marki mają również możliwość zdalnego sterowania klimatem we wnętrzu pojazdu (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja).

Total
0
Shares