Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy Jaguar E-PACE – luksus z wtyczką

Odświeżony Jaguar E-PACE, kompaktowy SUV brytyjskiej marki wjechał oficjalnie do oferty producenta.
Jaguar E-PACE

Marka Jaguar wprowadziła do swojej oferty nowy, odświeżony model Jaguar E-PACE. Odświeżony wygląd nadwozia i wnętrza, stale podłączone z Siecią cyfrowe technologie, gama silników z miękką hybrydą i w wersji PHEV (hybryda plug-in), co jeszcze nowego? Poniżej więcej szczegółów na temat nowego modelu.

Zwarte, proporcjonalne, muskularne nadwozie zdecydowanie może się podobać miłośnikom SUV-ów (fot. Jaguar).

Z zewnątrz nowy E-PACE wpisuje się w uaktualnioną linię stylistyczną marki, z którą mieliśmy okazję się zapoznać już podczas prezentacji odświeżonego modelu F-PACE. Również w tym przypadku przemodelowano pas przedni, nowy grill otoczony jest w pełni ledowymi reflektorami z charakterystycznymi światłami dziennymi układającymi się w podwójne “J”. Tak przynajmniej twierdzi producent. Zgodzimy się, że podwójne coś jest, czy “J” to już kwestia gustu.

Jaguar E-PACE – gama silników

Nowy E-PACE oferowany będzie aż w ośmiu wariantach o zróżnicowanym napędzie. W trzech będziemy mieli do wyboru jednostki wysokoprężne, kolejne cztery to silniki benzynowe z układami miękkiej hybrydy i wreszcie najmocniejszy wariant: hybryda plug-in. Poniżej wymieniamy oferowane warianty napędowe odświeżonego SUV-a brytyjskiej marki.

Gama silników nowego E-PACE oferuje zakres mocy od 160 do 309 KM (fot. Jaguar)

Klienci rozważający nowego Jaguara E-PACE i preferujący dieslowskie motory będą mogli wybrać trzy warianty z tym napędem. Na początek producent oferuje model przednionapędowy, pod maską którego pracuje bazowy, dwulitrowy silnik wysokoprężny o mocy 163 KM łączony z sześciostopniową skrzynią manualną. Stopień wyżej mamy motor o tej samej mocy i pojemności, ale współpracujący już z układem MHEV (miękka hybryda), w którym za przeniesienie mocy i momentu obrotowego na wszystkie koła odpowiada już automatyczna 9-stopniowa skrzynia biegów. Topowy diesel to również dwulitrówka, także z 9-stopniowym automatem, ale o większej mocy: 204 KM. Również w tym przypadku jest to silnik współpracujący z układem miękkiej hybrydy – napęd przekazywany jest oczywiście na obie osie.

Bazowym benzyniakiem w gamie nowego Jaguara E-PACE będzie 160-konny, zaledwie trzycylindrowy motor z turbodoładowaniem, jednostka ta ma pojemność 1,5 litra. Moc przenoszona jest na oś przednią za pośrednictwem 8-biegowe przekładni automatycznej. Kolejne trzy warianty to już dwulitrowe turbobenzyny z napędem na wszystkie koła i 9-biegowymi automatami. Moc, zależnie od wariantu, to: 200, 249 i 300 KM.

Infografika prezentująca podstawowe parametry nowego Jaguara E-PACE w wersji PHEV (graf. Jaguar).

Topową jednostką pod względem mocy generowanej przez zespół napędowy jest Jaguar E-PACE P300 PHEV, czyli hybryda plug-in, w której 200-konny, 1,5-litrowy, trzycylindrowy turbodoładowany silnik benzynowy – nowość w gamie motorów z serii Ingenium – współpracuje z zamocowanym na tylnej osi 109 konnym silnikiem elektrycznym – łączna moc to 309 KM, przenoszona jest na obie osie za pośrednictwem 8-biegowego automatu. Silnik elektryczny w tym wariancie energię pobiera z akumulatora roboczego o deklarowanej przez producenta pojemności 15 kWh. W pełni naładowany hybrydowy Jaguar E-PACE ma być w stanie pokonać na samym prądzie dystans 55 km.

W pełni naładowany Jaguar E-PACE w wersji PHEV ma przejechać do 55 km na samym prądzie (fot. Jaguar).

Jaguar E-PACE – wnętrze i system PIVI PRO

Topowy system multimedialny PIVI PRO zapewni kierowcy stałą łączność ze światem i z autem (fot. Jaguar)

Wewnątrz nowego Jaguara E-PACE na kierowcę i pasażerów czekają luksusowo wykończone detale, a także nowy, aktualizowany bezprzewodowo (OTA – Over The Air) pokładowy system inforozrywki PIVI PRO. Przed oczami kierowcy wirtualne zegary, a w konsoli centralnej 11,4-calowy, dotykowy ekran. Kabina pasażerska nowego E-PACE jest oczywiście klimatyzowana (co najmniej dwie niezależne strefy), ale producent podkreśla też wbudowany system jonizacji (dezynfekcji) powietrza i filtry blokujące nawet cząstki PM 2.5. Nowy Jaguar E-PACE trafił już do oferty marki auto można zamawiać bezpośrednio z witryny producenta.

Total
0
Shares