Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy Nissan Qashqai w wersji Premiere Edition – można go już zamawiać

Nowy Nissan Qashqai Premiere Edition (fot. Nissan)
Nowy Nissan Qashqai Premiere Edition (fot. Nissan)

Nissan poinformował o otwarciu zamówień na najnowszego, debiutującego na rynku zaledwie kilka dni temu (przeczytajcie nasz materiał o nowym Qashqaiu) crossovera. Chętni na nową generację modelu Nissan Qashqai mogą już zamawiać to auto w specjalnej edycji Premiere Edition. Co przyszykował klientom producent?

Dwie wersje napędu na początek

Nowy Nissan Qashqai Premiere Edition (fot. Nissan)
Nowy Nissan Qashqai Premiere Edition (fot. Nissan)

Specjalna, limitowana, premierowa edycja nowego Nissana Qashqai będzie dostępna w dwóch odmianach silnikowych: 1.3 DIG-T MHEV 140 KM 6MT oraz 1.3 DIG-T MHEV 158 KM Xtronic. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z nową generacją Qashqaia z silnikiem 1.3 DIG-T łączonym z instalacją miękko-hybrydową o łącznej mocy napędu 140 KM, przekazywanej na przednią oś za pośrednictwem 6-biegowej przekładni manualnej. Druga odmiana to ten sam motor benzynowy, ale sumaryczna moc miękko-hybrydowego zespołu napędowego jest w tym wypadku zwiększona do 158 KM, a napęd przekazywany jest na koła za pośrednictwem bezstopniowej skrzyni automatycznej Xtronic.

Silnik 1.3 DIG-T to jednostka znana już z poprzedniej generacji japońskiego crossovera zaprojektowanego w Europie, ale w najnowszym wydaniu została udoskonalona i połączona z miękko-hybrydową instalacją ze starterem-generatorem. Dodanie akumulatora litowo-jonowego zapewnia między innymi dłuższe okresy działania systemu Stop&Start, szybszy rozruch jednostki,0 a także możliwość zwiększenia momentu obrotowego podczas przyspieszania. Moment obrotowy jest wyższy o 6 Nm przez 20 sekund od rozpoczęcia przyśpieszania.

Nowy Nissan Qashqai Premiere Edition oferowany jest w pięciu opcjach kolorystycznych. Klienci, którzy życzyliby sobie wersję dwukolorową muszą liczyć się z dopłatą za taką opcję. Czarny dach może zostać zestawiony z następującymi odcieniami nadwozia: niebieskim Magnetic, szarym Ceramic lub białym Pearl, a czarne nadwozie jest dostępne z ciemnoszarym dachem. W podstawowym wyposażeniu są również przyciemniane szyby, składane podgrzewane lusterka boczne i 18-calowe obręcze kół z lekkiego stopu.

Technicznie na bogato

Nowy Nissan Qashqai Premiere Edition (fot. Nissan)
Kokpit – nowy Nissan Qashqai Premiere Edition (fot. Nissan)

W standardzie Premiere Edition jest także szereg systemów bezpieczeństwa, w tym między innymi reflektory przednie Bi-LED z asystentem świateł drogowych i czujnikiem zmierzchu, system automatycznego hamowania awaryjnego z funkcją wykrywania pieszych oraz rowerzystów, system bezpiecznego przejazdu przez skrzyżowanie, asystent zmiany pasa ruchu i ostrzegania przed kolizją, system zapobiegania kolizjom przy cofaniu, przednie i tylne czujniki parkowania czy inteligentny system ProPILOT z Navi-Link, który automatycznie dostosowuje prędkość pojazdu do zmieniających się warunków na drodze, np. przy zmianie ograniczeń prędkości czy zbliżając się do ostrego zakrętu. Premiere Edition, jak każda wersja nowego Nissana Qashqai, ma także wbudowany system pomocy eCall.

Wewnątrz edycji Premiere Edition nowego Nissana Qashqai kierowca w miejscu klasycznych zegarów ekran ciekłokrystaliczny o przekątnej 12,3 cala z wirtualnymi wskaźnikami, które można personalizować. Uzupełnieniem jest również standardowy HUD (Head-up Display) typu przeziernego o przekątnej 10,8 cala. W centralnej części deski rozdzielczej umieszczono jeszcze 9-calowy ekran pokładowego systemu inforozrywki NissanConnect. Dodatkowo do dyspozycji podróżujących jest bezprzewodowa ładowarka o mocy 15 W oraz gniazda USB z przodu i z tyłu. O przyjemną atmosferę zadbają ponadto dwustrefowa klimatyzacja, podgrzewane fotele oraz duży panoramiczny dach. Do dyspozycji kierowcy jest także ułatwiający manewrowanie przy niskich prędkościach system kamer 360°.

Ile kosztuje Nissan Qashqai Premiere Edition?

Nowy Nissan Qashqai Premiere Edition (fot. Nissan)
Nowy Nissan Qashqai Premiere Edition – wirtualne zegary i HUD w standardzie (fot. Nissan)

Zamówienia na nowego Nissana Qashqai w wersji Premiere Edition można składać już od 1 marca. Cena odmiany z silnikiem 140 KM i manualną skrzynią biegów to 131 400 zł, a mocniejszej, 158‑konnej z automatyczną przekładnią Xtronic – 146 600 zł.

Qashqai Premiere Edition dostępny jest również w ofercie kredytowej Nissan Select z ratą od 999 zł brutto miesięcznie za wersję 140 KM oraz od 1 115 zł brutto miesięcznie za 158 KM (szczegółowe warunki oferty kredytowej w salonach marki). Nowy model można będzie, podobnie jak do tej pory, nabyć pozostawiając używany pojazd w rozliczeniu. Oferta odkupu samochodu używanego uprawnia do dodatkowego rabatu w wysokości 2000 zł. Warunkiem odkupu jest, by auto pozostawiane w rozliczeniu (wyceny dokonuje dealer) nie było starsze niż 10 lat

Total
0
Shares