Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy samochód w finansowaniu bez wpłaty własnej

fot. Volkswagen press

Zastanawiasz się nad wymianą auta na nowe, bo przydałby Ci się na przykład większy rodzinny samochód? Możesz skorzystać z przygotowanych przez VW FS propozycji korzystnego finansowania. Owszem, w artykule obalimy często powtarzany mit, że jeśli nie kupujesz samochodu za gotówkę, to przepłacasz.

Dla klientów indywidualnych bank ma dogodny kredyt na samochód w opcji jak abonament, która charakteryzuje się atrakcyjnie niską ratą. Możesz wejść na kalkulator kredytu samochodu, żeby przekonać się, jak znaczna jest różnica w cenie raty w porównaniu z klasycznym kredytem. Ale od początku, bo do sposobu obliczania rat jeszcze dojdziemy.

Dlaczego rata za Twój nowy model SEAT-a, Volkswagena czy Audi, a także każde inne auto z marek Grupy Volkswagen, może być nawet o połowę niższa niż przy tradycyjnych rozwiązaniach finansowych? One bowiem wymagają spłaty całkowitej wartości pojazdu, który staje się Twoją własnością po uregulowaniu zobowiązań. Kredyt jak abonament to spłacanie w równych miesięcznych ratach jedynie części wartości, bowiem przy zawieraniu umowy szacowany jest jej prognozowany spadek w trakcie jej trwania. Bierze się tu pod uwagę to, że każde auto z kolejnym dniem traci na wartości. Jeśli więc nie zależy Ci na byciu właścicielem samochodu, ale potrzebujesz go do załatwiania codziennych spraw, rodzinnych wyjazdów, czyli po prostu użytkowania – kredyt jak abonament z niską ratą sprawdzi się idealnie.

Zachęcające jest także elastyczne zakończenie umowy, w ramach którego nikt nie oczekuje od ciebie deklaracji, jak zakończysz finansowanie, przy jej podpisywaniu. W tym momencie możesz zupełnie nie wiedzieć, co stanie się z Twoim samochodem. Dopiero, gdy umowa będzie się zbliżać do końca, a Ty zorientujesz się, jaka jest Twoja aktualna sytuacja i aktualne potrzeby – zadecydujesz co dalej. Masz trzy możliwości: wymianę samochodu na nowy, pozostawienie obecnego w salonie i zakończenie finansowania lub wykup – jeśli zechcesz w międzyczasie stać się właścicielem swojego auta. Prawda, że wygodnie? Każda ewentualność jest ok, ale najważniejsze, że samodzielnie podejmujesz decyzję.

Podobnie samodzielnie możesz obliczyć swoją niewysoką ratę. Użyj do tego wspomnianego wyżej kalkulatora kredytu samochodowego. Zaznacz w nim wybrane parametry. Zdecyduj, czy samochodem chcesz jeździć 2, 3 czy 4 lata oraz ile kilometrów średnio rocznie nim pokonasz (20, 30 czy 40 tys.). Zastanów się, czy chcesz i możesz wnieść choć częściowy wkład własny. Pamiętaj przy tym, że nie jest to konieczne, by zawrzeć umowę. Jednak wpłacenie do 30% wartości samochodu jeszcze bardziej obniży Twoją miesięczną ratę. Gdy zaznaczysz parametry, zobaczysz, ile wyniesie Twoja opłata za samochód. Zdecydowanie łatwiej umieścić ją w domowym budżecie niż pełną cenę auta.

Dla klientów biznesowych bank przygotował propozycję leasingu jak abonament, którego zasady są bardzo podobne jak w przypadku rozwiązania dla klientów prywatnych. Każdy więc może skorzystać i wybrać finansowanie z niską ratą nawet na samochody elektryczne

Total
0
Shares