Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy Volkswagen Caddy 5 w wersji osobowej

VW Caddy 5 (fot. VW)
VW Caddy 5 (fot. VW)

Nowy Volkswagen Caddy 5 to nie tylko wszechstronny samochód dostawczy, ale również – w wersji osobowej – rodziny minivan. Duże piątkowe zakupy, codzienny dowóz dzieci do szkoły, weekend z rodziną – nowy Caddy w wersji osobowej sprawdzi się w wielu codziennych wyzwaniach.

Ten rodzinny minivan dostępny jest w czterech wersjach wyposażenia i w dwóch wariantach długości. Z technicznego i wyposażeniowego punktu widzenia, bryła zewnętrzna Caddy, który może mieć nawet siedem miejsc siedzących, charakteryzuje się wieloma nowymi funkcjami. Należą do nich opcjonalnie dostępne elektryczne wspomaganie domykania drzwi przesuwnych i klapy bagażnika oraz również opcjonalny przeszklony dach panoramiczny o powierzchni 1,4 m2 , który rozciąga się nad pierwszym i drugim rzędem siedzeń. Nowe są również felgi ze stopów metali lekkich w rozmiarach do 18-cali oraz montowane seryjne w najwyższej wersji wyposażenia nowe, w pełni diodowe reflektory oraz również diodowe światła tylne.

Dla 5 lub 7 osób

VW Caddy 5 (fot. VW)
VW Caddy 5 (fot. VW)

Caddy w wersji osobowej jest seryjnie pojazdem pięciomiejscowym. Drugi rząd siedzeń wyposażony jest w jeden fotel pojedynczy oraz w siedzenie podwójne. Opcjonalnie – za wyjątkiem wersji Kombi – dostępny jest trzeci rząd siedzeń z dwoma pojedynczymi fotelami. Wydłużona wersja Maxi trzeci rząd siedzeń – również dwa pojedyncze fotele – zapewnia w standardzie (oprócz wersji Kombi). Po złożeniu pojedynczych foteli w trzecim rzędzie, powstaje przelotowa powierzchnia ładunkowa. Aby jeszcze bardziej zwiększyć przestrzeń ładunkową, można również złożyć dwustopniowo trzy siedzenia w drugim rzędzie. Fotele drugiego i trzeciego rzędu można łatwo zdemontować. Pasażerowie podróżujący w drugim rzędzie z pewnością docenią rozkładany stolik, na którym podczas postoju i odpoczynku postawić można kubek z napojem, coś do jedzenia, a dzieci swobodnie rozłożą kredki, kartki i inne zabawki.

Silniki

Rodzinne Caddy piątej generacji może być napędzane najnowocześniejszymi, 2,0-litrowymi, turbodoładowanymi silnikami wysokoprężnymi (TDI o mocy od 55 kW / 75 KM do 90 kW / 122 KM) lub 1,5-litrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym (TSI o mocy 84 kW / 114 KM). Wersja 90 kW / 122 KM TDI oferowana jest opcjonalnie z 7-biegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na przednie koła oraz jako wersja 4MOTION z napędem na wszystkie koła i 6-biegową skrzynią manualną.

Volkswagen Caddy 5 to samochód bezpieczny

VW Caddy 5 (fot. VW)
VW Caddy 5 (fot. VW)

W najwyższej wersji wyposażenia, na jego pokładzie znajdować się może nawet 19 systemów wspomagania kierowcy, a duża ich część – np. system obserwacji otoczenia Front Assist z ochroną pieszych/rowerzystów, asystent utrzymania pasa ruchu Lane Assist, asystent omijania, asystent skręcania i funkcja hamowania awaryjnego w mieście – to elementy wyposażenia standardowego. Systemy opcjonalne to: asystent zmiany pasa ruchu Side Assist z czujnikiem martwego pola, asystent podróży Travel Assist z asystentem awaryjnym Emergency Assist, kamera cofania Rear View, asystent parkowania Park Assist, asystent wyjazdu z miejsca parkowania Rear Cross Traffic Alert i asystent cofania z przyczepą Trailer Assist.

Żelazny segment

Segment, który reprezentuje Caddy daje świetny współczynnik praktyczności do wymiarów zewnętrznych. Mimo niewielkich rozmiarów tego typu samochody są bardzo pojemnie. Jeśli masz dużą rodzinę, to warto pomyśleć o nich, jako alternatywie dla auta typu SUV.

Total
0
Shares