Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy VW Multivan z nagrodą Red Dot Award

VW Multivan wyróżniony najbardziej prestiżową nagrodą Red Dot Award: Red Dot: Best of the Best. Auto zdaniem jurorów pozostanie nowoczesne przez wiele lat.
VW Multivan
Albert Kirzinger z pamiątkową statuetką, na tle wyróżnionego przez Red Dot Award produktu – nowego VW Multivana (fot. VW)

Niedawno informowaliśmy was o wyróżnieniu przez jury konkursu Red Dot Award chińskiego, elektrycznego sedana, dziś otrzymanym wyróżnieniem pochwalił się koncern Volkswagen. Wyróżnionym w kategorii “Samochody i motocykle” produktem, który otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę “Red Dot: Best of the Best” (najlepszy z najlepszych) jest najnowszy VW Multivan.

Nowy Volkswagen Multivan (fot. VW)
Wszystkie wersje w standardzie mają automatyczną skrzynię DSG (fot. VW)

Volkswagen zaprezentował najnowszego VW Multivana oficjalnie w tym miesiącu (pisaliśmy o tym). To co wyróżnia najnowszą generację kultowego minivana to fakt, że po raz pierwszy w historii będzie on oferowany także z napędem hybrydowym. Cóż, znak czasów.

Jednak kapituła konkursu Red Dot Award nie ocenia jednostek napędowych, lecz wzornictwo, ergonomię, innowacyjność, trwałość, podejście środowiskowe oraz symbolikę i emocje wzbudzane przez produkt. Akurat z emocjami w przypadku Multivana jest łatwo, bo to kultowe i uwielbiane przez wielu auto. W każdym razie to właśnie atuty najnowszego Volkswagena Multivana zdobyły uznanie jurorów tego konkursu. Albert Kirzinger, główny projektant marki Volkswagen Samochody Dostawcze, nie krył zachwytu podczas odbioru pamiątkowej statuetki: „Jesteśmy bardzo dumni, że zdobyliśmy jedną z najbardziej prestiżowych na świecie nagród w dziedzinie designu Red Dot Design Award, akurat w czasie światowej premiery Nowego Multivana. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym było to możliwe.”

Nowy Volkswagen Multivan (fot. VW)
Z tyłu zamiast kanapy, trzy niezależne i – po raz pierwszy – wyjmowalne fotele (fot. VW)

Jury konkursu Red Dot Award poparli swój werdykt następującymi słowami: „Nowy Multivan zachwycił nas innowacyjnym projektem wnętrza, które umożliwia dostosowanie do różnych scenariuszy użytkowania, a dzięki równej podłodze i wielu starannie zaprojektowanym detalom, daje zupełnie nowe poczucie przestrzeni. Stylistyka w imponujący sposób łączy elementy wzornictwa typowe dla Multivana z nowoczesnym wyglądem, który ma doskonale wyważone proporcje i będzie wyglądał nowocześnie jeszcze przez wiele lat”

Nam pozostaje pogratulować marce i zespołowi projektowemu kierowanemu przez Alberta Kirzingera tak udanego projektu i już nie możemy doczekać się aż nowy VW Multivan trafi na polskie drogi i w nasze redakcyjne tryby testowe.

Total
0
Shares