Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Odcinkowy pomiar prędkości na S8 w Warszawie – znamy datę

OPP
Odcinkowe pomiary prędkości w Polsce są oznakowane, mimo to wielu ignoruje przepisy (fot. Shutterstock)

O tym że Główny Inspektorat Transportu Drogowe ma w planach zainstalować odcinkowy pomiar prędkości na trasie S8 w granicach Warszawy już Was informowaliśmy wcześniej. Jeszcze w styczniu GITD ogłosił przetarg na tego typu instalacje na dwóch odcinkach S8 w granicach stolicy. Teraz wiadomo już, że Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD podpisało umowę na dostawę i montaż urządzeń OPP. Tym samym, o ile prace przebiegną zgodnie z planem zawartym w rzeczonej umowie kierowcy na S8 będą musieli pilnować prędkości od listopada br.

System OPP (Odcinkowy Pomiar Prędkości) zainstalowany zostanie w miejscach, przewidzianych we wcześniejszych warunkach przetargu. Chodzi o dwa fragmenty drogi ekspresowej S8. Pierwszy z nich to odcinek pomiędzy węzłem Łabiszyńska, a węzłem Marki:

Pomiędzy Łabiszyńską, a węzłem Marki to pierwszy z budowanych OPP na S8 w Warszawie (graf. Mapy Google / Automotyw.com)

Kolejny odcinkowy pomiar prędkości będzie zainstalowany na fragmencie drogi S8 pomiędzy węzłem Konotopa, a węzłem Bemowo (przy ul. Lazurowej). Pomiary będą prowadzone w obu kierunkach na wszystkich nitkach głównego ciągu trasy S8. Miejsca zostały wytypowane wspólnie przez GITD i GDDKiA. Wybór lokalizacji poprzedziły kilkukrotne wizje lokalne oraz analiza bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Mapa OPP S8
Drugi z opomiarowanych od listopada br. odcinków S8 (źr. Google Maps / opr. Automotyw.com)

Warto przypomnieć, że zainstalowany odcinkowy pomiar prędkości na budowanej wciąż autostradzie A1 bardzo zmieniła proporcje kierowców łamiących przepisy w stosunku do tych, którzy jeździli prawidłowo. Przed instalacją OPP było to 90 do 10, obecnie – odwrotnie. Tylko ok. 10 proc. kierowców łamie w tym miejscu ograniczenia prędkości. Na podobny efekt liczą też na trasie S8 w Warszawie.

Total
25
Shares