Oto zdobywca tytułu Europejskiego Samochodu Roku 2021

ECOTY 2021

Nowa Toyota Yaris zdobyła tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2021. Auto zwyciężyło glosami jury składającego się z 59 dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 krajów Europy. Nasz test Yarisa jest dostępny TUTAJ. Czwarty model Yarisa powtórzył sukces sprzed 21 lat, kiedy to Yaris pierwszej generacji wygrał w konkursie European Car of the Year 2000.

W styczniu miejski hatchback Toyoty zanotował ponad 18 000 rejestracji, a 80% nabywców tego modelu wybiera wersję hybrydową. To sygnał, że europejscy kierowcy zgadzają się z werdyktem jury European Car of the Year 2021. Z ogromnym uznaniem ekspertów COTY spotkała się także sportowa odmiana miejskiej Toyoty – GR Yaris – który odegrał znaczącą rolę w ponownym rozbudzeniu zamiłowania europejskich kierowców do hot-hatchy.

ECOTY 2021
Zwycięzca ECOTY 2021 (fot. Toyota)

Nowa Toyota Yaris


Nowy Yaris zadebiutował w Europie w ubiegłym roku. Czwarta generacja modelu została zaprojektowana na modułowej platformie GA-B z serii TNGA. Nowa konstrukcja wyróżnia się pod względem sztywności i nisko położonego środka ciężkości. Nowością jest centralna poduszka powietrzna między fotelem kierowcy i pasażera. Auto zostało zaprojektowane przez studio ED2 Toyoty pod Niceą, a produkowane jest w fabryce Toyota Motor Manufacturing France w Valenciennes. Napęd hybrydowy oraz konwencjonalny silnik 1,5 l do tego modelu są produkowane w technologii TNGA w fabryce TMMP w Polsce.

Toyota Yaris

European Car of the Year


Konkurs European Car of the Year jest organizowany od 1964 roku. W jego jury zasiada 59 doświadczonych dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 europejskich krajów, w tym dwóch dziennikarzy z Polski. Co roku międzynarodowe grono ekspertów ocenia modele, które pojawiły się na europejskim rynku w minionym roku, i wybiera spośród nich najlepszy samochód. W tym roku w konkursie wzięło udział 29 nowych modeli. Konkurs jest organizowany przez dziewięć prestiżowych europejskich czasopism motoryzacyjnych.

Toyota trzykrotnie zwyciężyła w konkursie European Car of the Year. Yaris zdobył tę najbardziej prestiżową nagrodę w Europie w 2000 i 2021 roku, zaś w 2005 roku wygrał hybrydowy Prius drugiej generacji.

Total
0
Shares