Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Oto zdobywca tytułu Europejskiego Samochodu Roku 2021

ECOTY 2021

Nowa Toyota Yaris zdobyła tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2021. Auto zwyciężyło glosami jury składającego się z 59 dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 krajów Europy. Nasz test Yarisa jest dostępny TUTAJ. Czwarty model Yarisa powtórzył sukces sprzed 21 lat, kiedy to Yaris pierwszej generacji wygrał w konkursie European Car of the Year 2000.

W styczniu miejski hatchback Toyoty zanotował ponad 18 000 rejestracji, a 80% nabywców tego modelu wybiera wersję hybrydową. To sygnał, że europejscy kierowcy zgadzają się z werdyktem jury European Car of the Year 2021. Z ogromnym uznaniem ekspertów COTY spotkała się także sportowa odmiana miejskiej Toyoty – GR Yaris – który odegrał znaczącą rolę w ponownym rozbudzeniu zamiłowania europejskich kierowców do hot-hatchy.

ECOTY 2021
Zwycięzca ECOTY 2021 (fot. Toyota)

Nowa Toyota Yaris


Nowy Yaris zadebiutował w Europie w ubiegłym roku. Czwarta generacja modelu została zaprojektowana na modułowej platformie GA-B z serii TNGA. Nowa konstrukcja wyróżnia się pod względem sztywności i nisko położonego środka ciężkości. Nowością jest centralna poduszka powietrzna między fotelem kierowcy i pasażera. Auto zostało zaprojektowane przez studio ED2 Toyoty pod Niceą, a produkowane jest w fabryce Toyota Motor Manufacturing France w Valenciennes. Napęd hybrydowy oraz konwencjonalny silnik 1,5 l do tego modelu są produkowane w technologii TNGA w fabryce TMMP w Polsce.

Toyota Yaris

European Car of the Year


Konkurs European Car of the Year jest organizowany od 1964 roku. W jego jury zasiada 59 doświadczonych dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 europejskich krajów, w tym dwóch dziennikarzy z Polski. Co roku międzynarodowe grono ekspertów ocenia modele, które pojawiły się na europejskim rynku w minionym roku, i wybiera spośród nich najlepszy samochód. W tym roku w konkursie wzięło udział 29 nowych modeli. Konkurs jest organizowany przez dziewięć prestiżowych europejskich czasopism motoryzacyjnych.

Toyota trzykrotnie zwyciężyła w konkursie European Car of the Year. Yaris zdobył tę najbardziej prestiżową nagrodę w Europie w 2000 i 2021 roku, zaś w 2005 roku wygrał hybrydowy Prius drugiej generacji.

Total
0
Shares