Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Pagani HUAYRA R zapowiada się wspaniale. Oto, co wiemy

Pagani HUAYRA R
profil Pagani HUAYRA R (fot. Pagani)

Nieczęsto możemy zapowiadać nowy model w gamie Pagani. Dziś nadszedł jeden z tych wyjątkowych dni. Atelier mistrza Horacio Pagani opuściły właśnie informacje o narodzinach modelu Huayra R. Jak pisze firma HUAYRA R to hołd dla pasji – ekstremalny, nieokiełznany samochód, stworzony bez reguł, którego jedynym celem jest oferowanie bezkompromisowych osiągów.

Wolnossący silnik V12-R

Pagani HUAYRA R (fot. Pagani)
tył Pagani HUAYRA R (fot. Pagani)

W nowym modelu pracuje 12-cylindrowy, 6-litrowy, wolnossący silnik, zaprojektowany od podstaw we współpracy z HWA AG. To najlżejsze i najmocniejsze V12 tej klasy, jakie kiedykolwiek stworzono. Podobno Klienci Pagani marzyli o niewiarygodnie mocnym, wolnossącym silniku V12, który ma urok, romantyzm, dźwięk silników F1 z lat 80. Wyposażony w najnowszą technologię wywodzącą się ze świata wyścigów, nowy układ napędowy zapewnia 850 KM (625 kW) przy 8250 obr./min i maksymalny moment obrotowy 750 Nm – dostępny w zakresie od 5500 do 8300 obr./min.

Przeniesienie napędu i zawieszenie

Pagani HUAYRA R (fot. Pagani)
drzwi teraz otwierają się jak w Lamborghini, oto Pagani HUAYRA R (fot. Pagani)

Zupełnie nowa jest sześciobiegowa, sekwencyjna skrzynia biegów, która została zaprojektowana, wraz z silnikiem, we współpracy z HWA AG. Efekt? Kłowa skrzynia biegów o masie 80 kg, która radzi sobie z 850-konnym silnikiem. Ogromną przyczepność zapewnia zawieszenie wykonane z kutego stopu aluminium z elektronicznie sterowanymi aktywnymi amortyzatorami. Taka konfiguracja pozwala na wykorzystanie całej mocy i oferuje niespotykaną precyzję prowadzenia. Zawieszenie jest połączone z aktywnym systemem aerodynamicznym, co umożliwia doskonałą równowagę podczas wchodzenia i wychodzenia z zakrętów oraz maksymalną stabilność podczas hamowania, zapewniając precyzyjne i zawsze przewidywalne zachowanie.

Styl to aerodynamika

Pagani HUAYRA R (fot. Pagani)
Pagani HUAYRA R (fot. Pagani)

Każda linia i powierzchnia Huayra R jest zaprojektowana tak, aby generować maksymalną siłę docisku. Cel? 1000 kg siły docisku przy 320 km/h. Ambitny cel został szybko osiągnięty – samochód wykazał się dużą stabilnością i wyważeniem zgodnie z założonym celem 46% -54% rozkładu siły docisku w całym zakresie prędkości. Przyczyniając się do niezawodnego działania samochodu, z przodu znajdują się dwa nowe boczne wloty powietrza, które zapewniają maksymalną wydajność chłodzenia układu hamulcowego Brembo przednich kół.

Efekt prac?

Pagani HUAYRA R (fot. Pagani)
Pagani HUAYRA R (fot. Pagani)

Pagani Huayra R jest o 64 cięższa od nowego bolidu Gordon Murray Automotive T.50, ale ma o 150 KM więcej mocy. Czyżbyśmy byli świadkami kolejnej bitwy hypercarów, tak jak to miało miejsce w przypadku LaFerrari, McLarena P1 i Porsche 918 Spyder. Zapowiada się ekscytująco!

Pagani HUAYRA R (fot. Pagani)
Pagani HUAYRA R (fot. Pagani)
Total
0
Shares