Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Plany Lamborghini na przyszłość? Producent superaut chce być ekologiczny

fot. materiały prasowe Lamborghini

Automobili Lamborghini ogłosiło wdrożenie instalacji biometanowej do zasilania zakładu w Sant’Agata Bolognese. System będzie dostarczał prawie cztery miliony metrów sześciennych rocznie, co odpowiada ok. 65% obecnego zapotrzebowania firmy na gaz, i pozwoli na redukcję emisji CO 2 z obecnych 37% do ok. 80%, co odpowiada łącznie ponad 11 tys. ton CO 2 rocznie.

Lamborghini jest zaprzyjaźnione z nowoczesnym pozyskiwaniem energii, np. dzięki fotowoltaice (fot. Lamborghini materiały prasowe)

Lamborghini, jak i inne firmy motoryzacyjne ma zamiar znacznie zredukować emisję CO 2 w ciągu najbliższych kilku lat. Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini przypomina, że Lamborgini interesowało się problemami ekologicznymi już w 2009 roku, żeby w 2015 uzyskać certyfikat poświadczający o neutralnej emisji CO 2.

Biomonitoring pszczół (fot. Lamborghini materiały prasowe)

Lamborghini było sprawcą utworzenia parku z 10 000 dębów, marka prowadzi projekty biomonitoringu z pszczołami, buduje jeden z największych systemów fotowoltaicznych i współtworzy ciepłowni miejskiej.

Do 2024 roku cała gama marki ma być całkowicie hybrydowa (fot. Lamborghini materiały prasowe)

Lamborghini jest też zaangażowane w ambitny program, który obowiązuje od teraz do 2030 r., nazwany „Direzione Cor Tauri”, co oznacza najjaśniejszą gwiazdę w konstelacji Byka, a zwierzę to jest, jak wiadomo symbolem marki. Największa inwestycja w historii firmy, czyli 1,5 miliarda euro zainwestowane w ciągu czterech lat, doprowadzi do tego, że do 2024 r. cała gama produktów Lamborghini będzie całkowicie hybrydowa, a do 2030 r. zostanie wprowadzony czwarty w pełni elektryczny model.

Total
0
Shares