Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Pole Position w Grand Prix Holandii dla Verstappena

Max Verstappen najszybszy w kwalifikacjach Grand Prix Holandii 2021. Holender zdobywa Pole Position u siebie, 65 tysięcy gardeł jak widać mu pomogło
Kwalifikacje wygrywa Max Verstappen – Grand Prix Holandii 2021 (fot. F1.com)

Przypomnijmy, że wyjątkowo w ten weekend startuje również polski kierowca – Robert Kubica – zastępujący w padoku zespołu Alfa Romeo Kimiego Raikkonena, u którego wykryto koronawirusa. Polak jest kierowcą rezerwowym, mimo relatywnie niewielkiego doświadczenia z bolidem (w porównaniu z etatowymi kierowcami) zaliczył sesję kwalifikacyjną na 18. pozycji wyprzedzając kierowców Haasa (Micka Schumachera i Nikitę Mazepina).

W sezonie 2022 F1 zawita do Miami

Choć Robert Kubica sesję kwalifikacyjną zakończył już po pierwszej sesji, trudno mieć do niego jakiekolwiek zastrzeżenia – nasz kierowca jeszcze dziś rano nie miał pojęcia, że w ogóle wsiądzie do bolidu:

Druga sesja kwalifikacyjna miała dość burzliwy przebieg. W jej trakcie George Russell wylądował poza torem na 13. zakręcie toru Zandvoort. Na szczęście ani kierowcy, ani autu nic groźnego się nie stało. George Russell zdołał samodzielnie dojechać do boksów:

Choć brytyjskiemu kierowcy Williamsa nic się nie stało, to konieczna była przerwa na uprzątnięcie toru ze żwiru. To jednak nie był koniec niespodzianek w drugiej sesji. W bariery z dużą siłą wpakował się również Nicholas Latifi, na szczęście i w tym przypadku obeszło się bez zdrowotnych konsekwencji, choć bolid odczuł to już mocniej – auto trzeba było zdejmować dźwigiem z toru:

Ostatnia sesja dzisiejszych kwalifikacji przyniosła finalne rozstrzygnięcia. Pole Position wywalczył Max Verstappen, co entuzjastycznie przyjęło 65 tysięcy holenderskich kibiców w Zandvoort. Jednak jego zwycięstwo w kwalifikacjach do końca nie było oczywiste i gdyby nie ostatni, najszybszy, zakończony tuż przed końcem sesji przejazd Holendra triumfował by Lewis Hamilton, pokonany zaledwie o 0,038 sekundy! Poniżej ustalona w dzisiejszych kwalifikacjach kolejność startowa kierowców przed jutrzejszym wyścigiem o Grand Prix Holandii.

Wyniki sesji kwalifikacyjnej w Grand Prix Holandii (źr. F1.com)

Jak będą wyglądać bolidy F1 2022?

Total
0
Shares