Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Policja rozbiła gang i odzyskała mienie o wartości 2 mln zł

Policja zatrzymała członków międzynarodowego gangu trudniącego się wyłudzeniami aut na podstawie sfałszowanych dokumentów.
Jedna z zatrzymanych osób odprowadzana do rzeszowskiej prokuratury (fot. policja)

Miedzynarodowy gang kradł auta nie bezpośrednio, z ulicy. Zamiast tego przestępcy fałszowali dokumentację, by następnie od firm leasingowych i innych instytucji finansowych wyłudzać środki na zakup luksusowych pojazdów. Oczywiście raty leasingowe nie były spłacane, ale same auta trafiały na handel na Ukrainę. Dzięki współpracy polskich i ukraińskich służb policja zatrzymała 6 osób i odzyskała mienie o wartości 2 mln zł.

Zlikwidowane trzy dziuple, ujęto paserów

Metoda złodziei polegała na fałszowaniu dokumentacji i wyłudzaniu środków na zakup aut (fot. policja)

Funkcjonariusze przeprowadzali działania w Polsce i na Ukrainie, zebrany materiał dowodowy umożliwił zatrzymanie obywatela Ukrainy i pięciu Polaków, w tym czterech podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Policja w oficjalnym komunikacie podkreśla duże znaczenie i ogromne zaangażowanie funkcjonariuszy ukraińskich służb ze Lwowa.

Policjantom udało się odzyskać sześć wyłudzonych pojazdów (fot. policja)

Dzięki międzynarodowej współpracy udało się odzyskać mienie o znacznej wartości: 6 samochodów (ok. 2 mln zł). Oprócz tego służby przejęły także różnego rodzaju sprzęt komputerowy: laptopy, projektory, urządzenia wielofunkcyjne.

Kolejne z odzyskanych aut, w pełni elektryczne BMW (fot. policja)

Prokuratura Regionalna w Rzeszowie przedstawiła zatrzymanym zarzuty dotyczące m.in. popełnienia oszustw w stosunku do mienia znacznej wartości, fałszowania dokumentacji oraz wyłudzania kredytów. Decyzją sądu trzech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Jak podkreśla Policja, sprawa jest rozwojowa i nie są wykluczone dalsze zatrzymania w prowadzonym śledztwie.

Inny przykład odzyskania przez służby aut o znacznej wartości

Total
0
Shares