Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Policja odzyskała skradzione pojazdy i części wartości 600 tys. zł

Kradzieże samochodów są dziś rzadsze, niż jeszcze dekadę temu, ale policja wciąż odnajduje złodziejskie dziuple. Tak było i tym razem.
Policja likwiduje dziuplę (fot. Policja)

Funkcjonariusze CBŚP, NoSG i KMP w Siedlcach zlikwidowali dziuplę na terenie powiatu siedleckiego. Policja odzyskała m.in. kompletny samochód marki Audi wartości ok. 200 tys. zł, a także mnóstwo części samochodowych o znacznej wartości. Łupem złodziei był nawet wózek podnośnikowy skradziony we Włoszech, o wartości ok. 90 tys. zł.

Policjanci niebawem będą sprawniej ścigać piratów drogowych

Wartość odzyskanego mienia wstępnie oszacowano na 600 tys. zł (fot. Policja)

Odzyskane ze zlikwidowanego punktu złodziei części pochodzą z samochodów luksusowych, straty jakie ponieśli ich właściciele oszacowano na ponad 1,4 mln zł. Jak dotąd funkcjonariusze zweryfikowali i zabezpieczyli części samochodowe pochodzące z dziewięciu skradzionych pojazdów. Ich wartość wstępnie oszacowano na 300 tys. zł. Wartość całego zabezpieczonego mienia oszacowano na ok. 600 tys. zł.

Uwaga na upały – policjanci ratują dziecko

Znalezione przez funkcjonariuszy części pochodzą z dziewięciu aut (fot. Policja)

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że łupy zgromadzone przez złodziei działających zarówno w Polsce, jak i na terenie UE, po zatarciu śladów identyfikacyjnych były sprzedawane za pośrednictwem internetowych serwisów aukcyjnych.

Złodzieje po usunięciu znaków identyfikacyjnych sprzedawali kradzione części za pośrednictwem serwisów aukcyjnych (fot. Policja)

W trakcie likwidacji złodziejskiej dziupli zatrzymany został mężczyzna. Prokuratura Rejonowa w Siedlcach przedstawiła zatrzymanemu zarzuty paserstwa. Sprawa jest rozwojowa, dalsze czynności wykonują policjanci z KMP w Siedlcach.

Total
0
Shares