Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Prawie 500 motocykli. Policja sprawniej będzie ścigać piratów drogowych

Policja Polska dzięki ponad 56 mln zł dofinansowania z UE będzie mogła zakupić kilkaset motocykli z pełnym wyposażeniem i strojami.
policja
(fot. Shutterstock)

Do jednostek Policji, wydziałów ruchu drogowego w całym kraju trafi 478 egzemplarzy jednośladów. Motocykle pozwolą funkcjonariuszom dokładniej patrolować drogi i tym samym przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

– Ze wsparciem Funduszy Europejskich i środków krajowych w Polsce powstaje nowoczesna sieć drogowa. Z funduszy unijnych, oprócz inwestycji w nowe drogi, dofinansowujemy również działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przykładem takiego projektu jest dzisiejsze przedsięwzięcie. Nowoczesne motocykle zwiększą mobilność policjantów oraz poprawią komfort ich pracy – powiedział wiceminister Waldemar Buda.

Dzięki unijnemu wsparciu Polska Policja będzie mogła doposażyć funkcjonariuszy w motocykle (fot. Policja)

W ramach projektu Komenda Główna Policji otrzyma dofinansowanie z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko w kwocie ponad 56 mln złotych, co ma starczyć na zakup 478 sztuk motocykli ciężkich oraz 876 kompletów strojów dla motocyklistów. W ramach tego przedsięwzięcia uwzględniono również szkolenie z doskonalenia techniki jazdy motocyklem dla przyszły użytkowników.

Policjanci potrafią pomagać, oto dowód

– Zakup prawie 480 motocykli z pełnym wyposażeniem, kaskami, kombinezonami letnimi i zimowymi dla policjantów oraz apteczkami i systemem łączności wraz z organizacją szkolenia dla ich użytkowników, wpłynie znacząco na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W Polsce zarejestrowanych jest już niemal 1 mln 700 tys. motocykli. W związku z rosnąca popularnością tego środka transportu konieczna jest poprawa bezpieczeństwa i tych użytkowników dróg. Policyjni motocykliści szybciej mogą dojechać na miejsce zdarzenia drogowego, ominąć korki czy inne przeszkody, a przez to szybciej i sprawniej udzielić pomocy  – powiedział I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.

Zakupiony sprzęt przyczyni się do lepszego prowadzenia nadzoru nad ruchem i egzekwowanie przestrzegania przepisów. Nowe motocykle pozwolą na szybsze docieranie do zdarzeń również w miejscach, do których dojechanie samochodem jest utrudnione. Mamy nadzieję, że zakupiony sprzęt faktycznie będzie wykorzystywany w sposób realnie przyczyniający się do większego bezpieczeństwa przepisowo jadących kierowców, motocyklistów i pieszych.

Total
0
Shares