Prawie 500 motocykli. Policja sprawniej będzie ścigać piratów drogowych

Policja Polska dzięki ponad 56 mln zł dofinansowania z UE będzie mogła zakupić kilkaset motocykli z pełnym wyposażeniem i strojami.
policja
(fot. Shutterstock)

Do jednostek Policji, wydziałów ruchu drogowego w całym kraju trafi 478 egzemplarzy jednośladów. Motocykle pozwolą funkcjonariuszom dokładniej patrolować drogi i tym samym przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

– Ze wsparciem Funduszy Europejskich i środków krajowych w Polsce powstaje nowoczesna sieć drogowa. Z funduszy unijnych, oprócz inwestycji w nowe drogi, dofinansowujemy również działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przykładem takiego projektu jest dzisiejsze przedsięwzięcie. Nowoczesne motocykle zwiększą mobilność policjantów oraz poprawią komfort ich pracy – powiedział wiceminister Waldemar Buda.

Dzięki unijnemu wsparciu Polska Policja będzie mogła doposażyć funkcjonariuszy w motocykle (fot. Policja)

W ramach projektu Komenda Główna Policji otrzyma dofinansowanie z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko w kwocie ponad 56 mln złotych, co ma starczyć na zakup 478 sztuk motocykli ciężkich oraz 876 kompletów strojów dla motocyklistów. W ramach tego przedsięwzięcia uwzględniono również szkolenie z doskonalenia techniki jazdy motocyklem dla przyszły użytkowników.

Policjanci potrafią pomagać, oto dowód

– Zakup prawie 480 motocykli z pełnym wyposażeniem, kaskami, kombinezonami letnimi i zimowymi dla policjantów oraz apteczkami i systemem łączności wraz z organizacją szkolenia dla ich użytkowników, wpłynie znacząco na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W Polsce zarejestrowanych jest już niemal 1 mln 700 tys. motocykli. W związku z rosnąca popularnością tego środka transportu konieczna jest poprawa bezpieczeństwa i tych użytkowników dróg. Policyjni motocykliści szybciej mogą dojechać na miejsce zdarzenia drogowego, ominąć korki czy inne przeszkody, a przez to szybciej i sprawniej udzielić pomocy  – powiedział I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.

Zakupiony sprzęt przyczyni się do lepszego prowadzenia nadzoru nad ruchem i egzekwowanie przestrzegania przepisów. Nowe motocykle pozwolą na szybsze docieranie do zdarzeń również w miejscach, do których dojechanie samochodem jest utrudnione. Mamy nadzieję, że zakupiony sprzęt faktycznie będzie wykorzystywany w sposób realnie przyczyniający się do większego bezpieczeństwa przepisowo jadących kierowców, motocyklistów i pieszych.

Total
0
Shares