Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Policjant kierujący ruchem, jak się zachować? [WIDEO]

Polska Policja
Polska Policja (fot. Tomasz Warszewski / Shutterstock)

Najbliższy weekend będzie szczególnie intensywny szczególnie w okolicach polskich nekropolii. Przy cmentarzach zaroi się od samochodów, a by usprawnić ruch, znacznie częściej niż zwykle ruchem będą kierować policjanci. Pamiętajmy, że w wypadku obecności znaków, sygnalizacji i policjanta, to przede wszystkim na policjanta kierującego ruchem zwracamy uwagę i stosujemy się do jego poleceń! To nie jedyna wskazówka, którą znajdziemy na opublikowanym przez Policję wideo.

Kontrola drogowa – jak się zachować?

Specjalnie z okazji zbliżającego się święta Wszystkich Świętych, który co roku jest okazją dla milionów Polaków na odwiedzenie grobów najbliższych, policjanci przygotowali instruktażowy film objaśniający jak należy zachować się w obecności, gdy ruchem na drodze steruje funkcjonariusz policji, a nie znak drogowy czy sygnalizacja świetlna.

Policja przypomina, że zgodnie z hierarchią ważności na skrzyżowaniu, to policjant kierujący ruchem jest najważniejszą na nim osobą. Wszyscy kierujący są zobowiązani do wykonywania jego poleceń. Sygnały dawane przez kierującego ruchem są ważniejsze niż sygnalizacja świetlna, znaki drogowe oraz tzw. reguła prawej ręki. By nie mieć wątpliwości policja w poniższym materiale podpowiada jak je odczytywać.

Łapówka dla policjantów? To się nie opłaca!

Total
0
Shares