Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Policjant po służbie zatrzymał pirata drogowego

Pirat drogowy nie ma nic z charyzmy korsarzy grasujących po Karaibach wieki temu, to zagrożenie dla siebie i innych uczestników dróg.
Aspirant sztabowy Marek Szczerba również po służbie, w czasie wolnym zachował czujność i zniwelował zagrożenie na drodze (fot. policja.pl)

Aspirant sztabowy Marek Szczerba, kierownik Posterunku Policji w Tuchomiu miał wolne popołudnie, nie musiał strzec bezpieczeństwa innych uczestników drogi, ale to zrobił. Zareagował na niezwykle agresywną i niebezpieczną jazdę 27-letniego kierowcy auta marki Volkswagen. Przybyli na miejsce funkcjonariusze poddali zatrzymanego badaniom, okazało się, że prowadził auto pod wpływem narkotyków.

Apel Policji do kierowców i pieszych

Aspirant Szczerba podróżował drogą krajową nr 20, kiedy zaobserwował bardzo niebezpieczne manewry wyprzedzania (m.in. na podwójnej linii ciągłej) wykonywane przez wspomnianego 27-latka, mieszkańca gminy Tuchomie. Policjant, mimo, że miał wolne, natychmiast powiadomił dyżurnego bytowskiej komendy, który wysłał na miejsce patrol.

Okazało się, że kierowca-pirat drogowy był pod wpływem amfetaminy i marihuany. Policjanci zatrzymali 27-latkowi prawo jazdy, mężczyzna w najbliższym czasie zostanie przesłuchany. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Kontrola drogowa – jak się zachować?

Total
0
Shares