Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Porsche Cayenne Coupe w wersji poliftowej – prototyp uchwycony na torze

Porsche Cayenne Coupe jeszcze w tym roku zadebiutuje w nowej, odświeżonej wersji z najmocniejszą jak dotąd jednostką spalinową. Jest na co czekać.

Magazyn Auto Express opublikował relację z pierwszych jazd prototypową wersją nowego Porsche Cayenne Coupe. Wiele wskazuje na to, że jest to topowa pod względem mocy wersja z “wymierającym” silnikiem spalinowym, konkurent takich mocnych SUV-ów jak Lamborghini Urus, Aston Martin DBX czy Bentley Bentayga.

Nasz test Porsche Cayenne Coupe GTS

Silnik (podwójnie turbodoładowany 4-litrowy V8) zainstalowany na pokładzie prototypowego jeszcze przedprodukcyjnego egzemplarza poliftowego Porsche Cayenne Coupe ma generować moc 631 KM, co oznaczałoby że nowy model testowany na torze dysponuje mocą o 89 KM większą od aktualnie najmocniejszej, wyłącznie spalinowej wersji Turbo S. Co prawda na papierze mocniejsza jest jeszcze hybryda czyli Cayenne Turbo S E-Hybrid, ale wersja hybrydowa plug-in SUV-a Porsche jest też znacząco cięższa, a jak wiadomo ciężar to wróg sportowej jazdy.

Porsche Cayenne Coupe (fot. materiały prasowe)
Porsche Cayenne Coupe w nowym wydaniu ma być najmocniejszą wersją z V8 pod maską i bez silnika elektrycznego (fot. materiały prasowe)

Uchwycone na zdjęciach z Auto Express propotypowe Porsche Cayenne (jego nazwa dokładna nie jest jeszcze znana) to model nie tylko pozbawiony ciężkich akumulatorów obecnych w hybrydzie, ale też konstrukcyjnie odchudzony. Sam dach nowego Cayenne jest lżejszy do poprzednika o ok. 25 kg. Dodatkowo nowe, najmocniejsze benzynowe Cayenne ma obniżony prześwit, 22-calowe koła i duże ceramiczne hamulce. To ostatnie akurat nie dziwi – wielka moc wymaga też skutecznego układu hamulcowego. W każdym razie nowe Porsche ma przyśpieszać do 100 km/h w czasie zaledwie 3,4 s. Imponujący rezultat jak na dużego SUV-a.

Porsche Cayenne Coupe (fot. materiały prasowe)
Porsche Cayenne Coupe w fotografowanej wersji jeszcze nie ma pełnej nazwy, ale już wiadomo, że jest bardzo szybkie (fot. materiały prasowe)

Oprócz nazwy nie wiadomo też nic o dokładnej specyfikacji przyszłego najmocniejszego i – być może – ostatniego tak mocnego Porsche wyłącznie z silnikiem spalinowym. Z oczywistych względów producent nie ujawnia ceny, choć dziennikarze z Auto Express spekulują, że nowe wydanie mocnego SUV-a ma być droższe nawet od odmiany Turbo S E-Hybrid, które to auto w Polsce dostępne jest od 883 tysięcy złotych. Wiadomo, że w przypadku Porsche, cena “od” to zaledwie wstęp do konfiguracji auta, którego cena ostatecznie będzie znacznie, znacznie wyższa. Kiedy mocne Cayenne ma się pojawić na rynku? Mówi się o końcu 2021 roku.

Test. Porsche Cayenne S Coupé.

Total
0
Shares