Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Porsche Taycan będzie lepszy dzięki aktualizacji

Porsche Taycan to auto, które można poprawiać również, gdy dany pojazd znajduje się już w rękach nabywcy. Wystarczą do tego aktualizacje kodu
Porsche Taycan 4S Cross Turismo (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)
Porsche Taycan 4S Cross Turismo (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)

Marka Porsche wprowadza aktualnie w obieg pakiet aktualizacji, które otrzymają wszystkie spośród ponad 75 tysięcy modeli Porsche Taycan we wszystkich wariantach sprzedanych na całym świecie. Aktualizacja jest dla wszystkich klientów bezpłatna i wprowadza w już użytkowanych pojazdach funkcje, które doprowadzą auta do stanu aut z roku modelowego 2023. Jakie to zmiany?

Porsche Taycan, która wersja jest najlepsza?

Jedną ze zmian wprowadzanych przez aktualizacje OTA (są one automatycznie pobierane i instalowane przez samochód) jest ulepszenie pracy układu napędowego w trybach jazdy Normal i Range. Dzięki zmianie kodu przedni silnik w tych trybach będzie niemal całkowicie odłączony, co pozwoli ograniczyć opory generowane przez ruchome elementy, a tym samym ma realnie zwiększyć zasięg auta w obu wymienionych trybach jazdy.

Porsche Taycan 4S Cross Turismo (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)
Porsche Taycan 4S Cross Turismo – po aktualizacji auto ma dysponować większym zasięgiem w trybach Normal i Range (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)

Kolejną zmianą jest udoskonalenie zarządzania energią cieplną, co ma poprawić efektywność ładowania pojazdu i – co istotne dla konsumentów – zwiększyć szybkość ładowania. Zmiany pojawiły się również w pokładowym systemie inforozrywki. Użytkownicy wszystkich wersji Porsche Taycan otrzymają zoptymalizowane sterowanie głosowe (domyślamy się, że chodzi o lepszą rozpoznawalność głosu, rozumienie mowy i poszerzony zakres komend głosowych). Ponadto w zestawie aplikacji dostępnych za pośrednictwem centralnego ekranu dotykowego w kokpicie pojawi się Spotify, dzięki czemu kierowcy nie będą musieli już streamować ulubionych playlist ze smartfona, lecz odtwarzać je bezpośrednio z aplikacji wbudowanej w system multimedialny.

Porsche Taycan 4S Cross Turismo

Zaktualizowano także działanie systemu nawigacyjnego, który ma po aktualizacji lepiej dostosowywać trasę do faktycznej pojemności baterii, dodano też funkcje filtrowania stacji ładowania oraz ulepszono funkcjonalność wyświetlacza HUD. Nowy kod ma również poprawiać działanie asystenta parkowania. Zaktualizowany Park Assist ma lepiej wyszukiwać miejsca parkowania, szczególnie jeżeli chodzi o wielkość tych miejsc (ponoć w wersji przed aktualizacją, system pomijał niektóre lokalizacje w których auto mogłoby się zmieścić).

Porsche Taycan 4S Cross Turismo (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)
Aktualizacja doda do systemu pokładowego m.in. aplikację Spotify (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)

W funkcjach dostępnych na życzenie (odpłatnie) pojawi się m.in. funkcja bezkluczykowego otwierania drzwi i pokrywy bagażnika, ma ona być dostępna dla wszystkich modeli z roczników 2020, 2021 i 2022. Kolejnym rozwiązaniem dostępnym opcjonalnie (zależnie od preferencji użytkownika) jest bezprzewodowy Android Auto. Aktualizacja wprowadza również pewne zmiany niewidoczne dla użytkownika, ale mają one wpływ na jakość i zakres funkcji wprowadzanych w przyszłych aktualizacjach oprogramowania pokładowego wszystkich wersji Porsche Taycan. Jeżeli posiadasz dowolny model tego wozu, nic nie musisz robić by wgrać aktualizację. Auto samo wyświetli powiadomienie o dostępności pakietu aktualizacyjnego, a właściciel musi jedynie potwierdzić chęć jego instalacji.

Total
1
Shares