Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Prawdopodobnie pierwsza kolizja systemu Tesla FSD

Tesla wprowadza nowy system FSD 10.10. Oznacza to “w pełni autonomiczny” system, który – według Muska – ma być bezpieczniejszy niż kierowca. Na ten moment jednak ciężko w to uwierzyć.
Tesla Model Y Long Range (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)
Tesla Model Y Long Range (fot. Michał Beszta-Borowski / Automotyw.com)

Na platformie YouTube pojawiło się wideo z jazdy nową Teslą Model Y z tak zwanym FSD (full self-driving – “w pełni autonomiczna”). Przy okazji nagrała się prawdopodobnie pierwsza kolizja najnowszego systemu autonomicznej jazdy Tesli. Kierowca z San Jose w Kalifornii jechał z najnowszą aktualizacją (wersja 10.10).

Film możecie zobaczyć poniżej:

Kiedy FSD będzie bezpieczne?

Mniej więcej w 3:20 można spodziewać się wjazdu samochodu w słupki oddzielające drogę dla rowerów od jezdni. Kolizja nie była gigantyczna ani niebezpieczna, ale spowodowała straty i – w dopracowanym systemie – nie powinna mieć miejsca. To nie wszystko. W dalszej części filmu samochód przejeżdża na czerwonym świetle, a jeszcze później samodzielnie wjeżdża na tory tramwajowe.

Autopilot Tesli na przestrzeni lat wywoływał wiele kontrowersyjnych sytuacji. Jest to system, który wymaga trzymania rąk na kierownicy i skupienia pełnej uwagi na drodze, natomiast najnowszy FSD powinien aspirować do poziomu 3. Elon Musk zapowiadał, że pod koniec 2022 roku system będzie bezpieczniejszy niż człowiek za kierownicą. Na ten moment niestety ciężko w to uwierzyć.

Total
0
Shares