Premiera Lotusa Emira na Goodwood Festival of Speed

Lotus Emira (fot. Lotus)
Lotus Emira (fot. Lotus)

Lotus chwali się, że będzie głównym wydarzeniem na Goodwood Festival of Speed 2021, a na dodatek zapowiada premierę nowego samochodu sportowego – Emira.

Lotus i Goodwood Festival of Speed

Lotus 25 (fot. wiki)

Lotus został po raz ostatni wybrany jako główna marka tego eventu w 2012 roku. Z kolei klasyczny bolid Lotusa do dziś dzierży rekord toru F1. Model Typ 25 wciąż jest rekordzistą Goodwood Motor Circuit. W trakcie odbywania się ostatniego wyścigu Formuły 1 w Goodwood, w 1965, Jim Clark w Lotusie 25 zremisował z Jackiem Stewartem, jadąc przy tym najszybsze okrążenie o czasie 1:20,4 min.

Tegoroczny Goodwood Festival of Speed

Lotus Emira (fot. mat prasowe)
Lotus Emira (fot. mat prasowe)

Podczas tegorocznej imprezy Lotus zaprezentuje publicznie model Emira. To zupełnie nowy i niecierpliwie wyczekiwany samochód sportowy. Lotus zapewnia, że opracowana w ramach trwającej transformacji firmy, Emira wyznaczy nowe standardy technologii, komfortu, funkcjonalności i codziennej użyteczności dla produktów marki Lotus. Auto jeszcze w tym roku trafi do produkcji w zupełnie nowym zakładzie produkcyjnym w Hethel w Norfolk – siedzibie firmy Lotus od 1966 roku.

Jak ważne jest to dla Lotusa?

Lotus Evija Assembly Hall (fot. Lotus)
Lotus Evija Assembly (fot. Lotus)

Wszyscy w firmie Lotus są bardzo podekscytowani możliwością bycia w centrum uwagi na Goodwood Festival of Speed. Przedstawiciele marki dodają, że obecne czasy są bardzo ważne dla Lotusa, a publiczna premiera Emiry w miejscu tak ważnym dla brytyjskiej marki jest strzałem w przysłowiową “dziesiątkę”.

Duke of Richmond tak skomentował to wydarzenie:

„Cieszymy się, że Lotus zagra główną rolę na tegorocznym Festival of Speed. Samochody Lotus ścigały się z wielkimi sukcesami w Goodwood w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, w tym ustanawiając niepokonany do dziś rekord okrążenia w 1965 roku.”

Total
0
Shares