Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Przydatne gadżety motoryzacyjne – Automotyw wybiera

Jakie gadżety ułatwią korzystanie z samochodu? Wybraliśmy kilka, które według nas warto mieć pod ręką w swoim aucie.
pani za kółkiem gadżety
Gadżety motoryzacyjne mogą bardzo ułatwić korzystanie z samochodu (fot. Shutterstock)

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na najnowsze technologie, a czasami nawet najlepiej wyposażone samochody nie przewidują wymyślnych gadżetów, jakie można znaleźć na rynku. Wybieramy kilka, które według nas mogą Wam umilić korzystanie z samochodu.

https://automotyw.com/prezent-dla-motomaniaka-na-ostatnia-chwile-co-na-swieta/

Kosz do bagażnika: gadżet na zakupy

gadżety
Kosz węgierskiej firmy Rati to doskonały gadżet dla każdego (źródło: Rati.hu)

Obecnie większość nowych samochodów wyposażonych jest w haczyki na torby w bagażniku. To często może nie wystarczyć – by ograniczać produkcję plastików, warto jest unikać używania jednorazowych toreb, a w tym mogą pomóc kosze lub organizery do bagażnika. Jedną z ciekawych propozycji jest kosz węgierskiej firmy Rati. Jest on łudząco podobny do kosza sklepowego, można go zamocować bezpiecznie w samochodzie do dodawanej w zestawie podkładki i zabrać ze sobą na zakupy. Gadżet jest doskonały dla każdego użytkownika samochodu miejskiego. W internecie można go zamówić za około 250 złotych i będzie w zupełności wystarczał na długie lata.

Transmiter FM, czyli muzyka bezprzewodowo w każdym aucie

ładowarka transmiter
Wiele transmiterów może przy okazji spełniać funkcję ładowarki (fot. Shutterstock)

Starsze samochody z wbudowanym radiem nie mają możliwości sparowania telefonu ani przez technologię Bluetooth, ani przez USB, ani przez AUX. Czy chcąc posłuchać wtedy innej muzyki niż dostępnej w radiu, będziemy skazani na płyty lub kasety? Niekoniecznie. Z pomocą przychodzą transmitery FM, które wykorzystują niezajętą przez radio częstotliwość i robią za “nadajnik”. Odbierając dane przez Bluetooth, przekazują je w drodze fal FM do anteny samochodu, imitując stacje radiową. Dzięki temu każdy samochód, który ma sprawne radio i gniazdo zapalniczki, może zostać doposażony w bezprzewodową łączność. Ceny wystarczająco dobrych transmiterów mogą zamknąć się już w 100 złotych.

Wideorejestrator: gadżet dla bezpieczeństwa

wideorejestrator w aucie
Wideorejestratory w autach to coraz popularniejszy gadżet (fot. Shutterstock)

Wideorejestrator w Polsce warto mieć. W ubiegłym roku zrobiliśmy dla Was zestawienie najlepszych według nas propozycji. Dzięki małej kamerce możemy nagrywać przebieg podróży, a w razie kolizji mieć materiał dowodowy. Są też wideorejestratory nagrywające w czasie postoju auta, wrażliwe na ruch. Często dzięki temu można odzyskać dane w przypadku szkody parkingowej. Wydatek jest jednorazowy, a może pomóc w uzyskaniu ewentualnego odszkodowania.

Kompresor samochodowy 12V

Porsche Cayenne GTS Coupé
Nawet małe dopompowanie uszkodzonej opony może umożliwić dojazd do najbliższego wulkanizatora (fot. Łukasz Walkiewicz / Automotyw.com)

Nikt nie życzy sobie zastania samochodu z oponą bez powietrza. Obecnie samochody często są sprzedawane z zestawami naprawczymi, które mogą zawierać właśnie kompresor na 12V. Starsze modele jednak nie będą miały takich luksusów. Gadżet można bez problemu dokupić i schować we wnękach bagażnika na czarną godzinę. Ceny wahają się w zależności od zaawansowania urządzenia, od 40 do 300 złotych. W tym wypadku nie warto jednak oszczędzać, im droższy kompresor, tym więcej opcji wyboru ciśnienia i lepsza wydajność. Mały kompresor może uratować nam skórę w przypadku niewielkiego uszkodzenia opony, pozwalając na dojazd do najbliższej wulkanizacji.

Ładowarka indukcyjna

Uchwyt na telefon z ładowarką indukcyjną to popularny gadżet. Rati oferuje coś bardziej innowacyjnego (fot. Shutterstock)

O uchwytach na telefon pisać nie trzeba. Większość z nich posiada jednak ładowarkę indukcyjną, która w dłuższej trasie mniej doposażonym samochodem może być zbawienna, szczególnie jeśli dwóch użytkowników jednego samochodu ma telefony z różnymi gniazdami ładowania. Gadżet można nabyć nie tylko poprzez “chwytaki” smartfonów. Głównym bohaterem znów jest firma Rati, która produkuje podłokietniki z wbudowaną ładowarką indukcyjną w schowku. Uwaga: należy się upewnić na stronie producenta, że element będzie pasował do Waszego samochodu.

To tylko część z gadżetów dostępnych do zakupu. Przeglądajcie oferty, często można znaleźć coś bardzo pomocnego, czego się nawet nie spodziewacie!

Total
1
Shares