Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Rally Italia Sardegna 2021. Rajd Sardynii – dzień 2. Pech Tänaka

Rajd Sardynii – drugi dzień okazał się pechowy dla dwóch kierowców z WRC, dla dotychczasowego lidera Otta Tänaka i Daniego Sordo.
Seb Ogier
Sebastien Ogier liderem rajdu Sardynii po sobotnich zmaganiach (fot. wrc.com)

Piątkowe zmagania we Włoszech, na pięknych, szutrowych drogach Sardynii zdominowała estońska załoga – Ott Tänak i Martin Järveoja jechali wspaniale wygrywając aż pięć z ośmiu piątkowych odcinków specjalnych. Dziś jednak Estończycy mieli pecha. Rajd Sardynii dzień drugi.

Sobotnie zmagania w Rajdzie Sardynii to również osiem wymagających etapów. Poniżej podajemy ich wyniki:

OS9 Coiluna – Loelle 1 – najlepszy Ott Tänak

Wyniki pierwszego sobotniego etapu (źr. wrc.com)

Sobota dla kierowcy z Estonii zaczęła się po jego myśli. Pierwszy odcinek i najlepszy czas, a także zwiększenie przewagi w generalce do blisko 35 sekund. Nasz kierowca Kajetan Kajetanowicz dotarł na metę tego OS-a drugi w klasie WRC3, niestety w generalce przez wczorajszą “wizytę w rowie” na kilometr przed końcem ostatniego Kajto spadł z pozycji lidera w WRC3 na 10. pozycję.

OS10 Lerno – Monti di Ala’ 1 – tym razem Ogier

Wyniki drugiego sobotniego etapu (źr. wrc.com)

Drugi OS w sobotę najszybciej przejechał Seb Ogier, uzyskując czas o 1,7 s lepszy od Tänaka, ale to Estończyk wciąż pozostawał liderem klasyfikacji generalnej. W WRC3 Kajetanowicz dojechał na drugiej pozycji o 1,3 sekundy wolniej on hiszpańskiej załogi (Solans / Sanjuan w Citroënie C3), nie wpłynęło to jednak na pozycję w klasie (dalej 10. w WRC3).

OS11 Coiluna – Loelle 2 – najszybszy Evans

Wyniki trzeciego sobotniego etapu (źr. wrc.com)

Ten etap najszybciej przejechał Szkot Elfyn Evans, ale różnice w czasach trzech czołowych kierowców nie przekraczają sekundy! Kolejno metę mijali: Evans, Ogier (0,2 s wolniej) i Tänak (zaledwie 0,1 s wolniej od Ogiera). Kajetanowicz w WRC3 dalej jedzie świetnie, uplasował się na 2. miejscu 0,9 sekundy za Rosselem.

OS12 Lerno – Monti di Ala’ 2 – znowu Ogier

Wyniki czwartego sobotniego etapu (źr. wrc.com)

Półmetek sobotnich zmagań to ponownie triumf Ogiera i ogromny pech załogi z Estonii! Skała zakończyła żywot Hyundaia i20 Coupe WRC prowadzonego przez Tänaka. Tymczasem w WRC3 ponownie bardzo dobry przejazd Kajetanowicza, który na mecie plasuje się na drugim miejscu 2,2 sekundy za Rosselem. Zobaczcie wideo podsumowujące półmetek sobotnich zmagań:

OS13 Bortigiadas – Aggius – Viddalba 1 – ponownie Ogier

Wyniki piątego etapu z soboty (źr. wrc.com)

Kolejny etap ponownie wygrany przez Ogiera. Francuz zwiększa przewagę nad pozostałymi, na kolejnych miejscach Sordo i Evans. W klasie WRC3 Kajetanowicz dojeżdża trzeci za dwoma francuskimi kierowcami (Rossel i Ciamin).

OS14 Sedini – Castelsardo 1 – Ogier

Wyniki szóstego OS-a dzisiejszych zmagań (wrc.com)

Kolejny etap ponownie należy do Francuza, który pokonuje go w 9:42,5 sekundy. Na kolejnych miejscach Neuville i Evans. W klasie WRC3 najszybciej ten odcinek pokonuje Kajetanowicz. Ehhh, gdyby nie wczorajszy pech…

OS15 Bortigiadas – Aggius – Viddalba 2 – Ogier

Wyniki przedostatniego odcinka specjalnego dziś (źr. wrc.com)

Przedostatni odcinek specjalny to wciąż dominacja francuskiej ekipy. Ogier daje ze swojej Toyoty Yaris WRC absolutnie wszystko. Nieco gorzej poszło tym razem polskiemu kierowcy – Kajto ten odcinek pokonał na czwartym miejscu w swojej kategorii (WRC3).

OS16 Sedini – Castelsardo 2 – Evans i pech Daniego Sordo

Wyniki ostatniego OS-a sobotnich zmagań (źr. wrc.com)

Tym razem Ogier był zaledwie drugi. Francuz może sobie na to pozwolić. Jego przewaga w generalce nad drugim Evansem to 38,9 sekundy. Etapu tego nie ukończył Dani Sordo, również dla niego Rajd Sardynii okazał się pechowy. Co jest kolejnym ciosem dla Hyundaia. Co się stało? Wyjaśnia to zdjęcie:

Wywrotka Sordo i koniec marzeń o wygranej w Sardynii dla Hiszpanów (źr. wrc.com)

Kajto pokonał ostatni sobotni etap na trzecim miejscu, za Lopezem i Rosselem. Udany dzień polskiego kierowcy, ale w klasyfikacji generalnej WRC3 Rajdu Sardynii, Polak wciąż na 10. pozycji.

Gdybyście chcieli sobie przypomnieć co działo się wczoraj

Total
0
Shares