Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Rejestracje nowych aut – październik. Podium dla azjatyckich marek

Rejestracje nowych aut w październiku były mniej liczne niż miesiąc wcześniej czy rok wcześniej. Na popularności zyskała Toyota.
W październiku najchętniej rejestrowano auta osobowe azjatyckich marek (fot. Shutterstock)

Gdy spojrzymy na dane dotyczące rejestracji nowych aut osobowych w październiku 2021 roku (opublikowane przez IBRM Samar na podstawie bazy CEPiK), robi się naprawdę ciekawie. Oto Škoda, marka od lat niezwykle popularna w naszym kraju po raz pierwszy od dawna nie jest notowana na podium najpopularniejszych marek nowo rejestrowanych samochodów osobowych. Październik był bardzo azjatycki. Na topie Toyota, za nią Kia i Hyundai.

Rynek chce hybryd

Azjatyckie marki mają powody do zadowolenia, ale warto spojrzeć na wyniki w szerszym kontekście. Październik ogólnie nie był dobrym miesiącem dla sprzedaży. Liczba zarejestrowanych aut spadła zarówno w stosunku do października 2020 (o 19,85%), jak i w stosunku do września 2021 (o 5,47%). Łącznie zarejestrowano w październiku 36 470 nowych samochodów osobowych i dostawczych o DMC do 3,5 tony. Mimo to dynamika sprzedaży nowych aut w Polsce jest niezła i wg danych ACEA nasz kraj był w październiku br. szóstym krajem Europy spośród 30 badanych przez ACEA rynków Starego Kontynentu.

Wśród aut osobowych najpopularniejszym modelem w październiku była Toyota Corolla z 1637 zarejestrowanych egzemplarzy, za nią uplasowała się Kia Ceed z 797 zarejestrowanymi samochodami, a podium zamyka Toyota RAV4 z 771 nowymi pojazdami w bazie CEPiK.

Liczba zarejestrowanych aut i najpopularniejsze marki i modele w październiku 2021 (źr. IBRM Samar)

Gdy spojrzymy na wyniki z 10 miesięcy 2021 roku liderem jest Toyota, a dwa kolejne miejsca zajmują marki Škoda oraz Volkswagen. Wśród najpopularniejszych modeli prym w 2021 roku wiedzie Corolla, na drugim miejscu także Toyota, tyle że Yaris, na trzecim Škoda Octavia, poniżej zestawienie danych za 10 miesięcy 2021 roku:

Wyniki za 10 miesięcy 2021 roku (źr. IBRM Samar)

Toyota Corolla GR Sport Dynamic Force Hybrid – test

Total
0
Shares