Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Renault Austral. Francuska marka zapowiada następcę modelu Kadjar

Francuzi zapowiedzieli następcę Kadjara. Oto Austral, czyli SUV segmentu C. Nazwa jest co najmniej nieprzypadkowa.
Nazwa “kojarząca się z południową półkulą”. (fot. Renault)

Renault zapowiadało, że model Kadjar zakończy produkcje. Jednocześnie, jego następca nie będzie nosił tej samej nazwy. Nowy SUV Francuskiej marki będzie znany na drogach jako Austral. Jak podaje marka, słowo wywodzi się od łacińskiego “australis” i jest obecne w wielu językach europejskich. W tym oczywiście we francuskim.

Nazwa “Zachęcająca do podróży, idealna dla SUVa”

Film prezentujący nową nazwę SUVa: Austral (źródło: Renault)

Według menadżer do spraw nazewnictwa modeli Renault Silvii Dos Santos, nazwa Austral “przywołuje żywiołowość i ciepło południowej półkuli”. Ma budzić skojarzenia, które “zachęcają do podróży”. Dodaje też że jest to “harmonijny balans dźwięków łatwych do wymówienia i międzynarodowych”. Mówiąc krótko: “idealna dla SUVa”.

Renault planuje podbój segmentu C

Renault Arkana Intens TCE 140 EDC (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)
Renault Arkana Intens TCE 140 EDC (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Model będzie uderzał w segment C. Jest to kontynuacja “podboju” samochodów tej klasy zaraz po Arkanie i zapowiedzi elektrycznego Renault Megane E-Tech. Nie mamy zbyt wiele informacji o aucie, nie znamy jego wyglądu, wiemy jedynie, że będzie mierzył 4,51 metra. Koncern chwali się też, że samochód będzie wygodny dla pięciu osób podróżujących jednocześnie. Można spodziewać się, że celem jest rynek średniej wielkości SUVów i idąc ścieżką konkurencji, będzie elektryczny.

Renault Austral zastąpi Kadjara wiosną 2022 roku.

Zobacz też:

Total
0
Shares