Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Rimac Nevera: 232 km/h po drodze publicznej! O ponad 140 km/h za dużo! Jest nagranie

Rimac Nevera wykroczenie (fot. YT)
Rimac Nevera wykroczenie (fot. YT)

Niedawno pisaliśmy o nowym hipersamochodzie Rimac Nevera. Mate Rimac, założyciel chorwackiej firmy zapewnia w materiałach o nowym aucie, że Nevera dosłownie zmieni zasady gry jeśli chodzi o osiągi. Póki co udało jej się jedno – dać się nagrać przy 232 km/h na drodze publicznej! Mate Rimac twierdzi, że kierowca sam powiadomił policję o wykroczeniu.

Nevera dała się nagrać

Rimac właśnie zaprezentował elektryczny hipersamochód o nazwie Nevera. To, zdaniem Rimaca, najszybciej przyspieszający samochód produkcyjny.Teraz ekipa z Rimaca pokazała, że Nevera faktycznie “potrafi” – szkoda, że na zatłoczonej drodze publicznej…

Ponad 230 km/h!

Rimac Nevera wykroczenie (fot. YT)
Rimac wykroczenie (fot. YT)

Materiał filmowy nakręcony z wnętrza Nevera pokazuje mężczyznę rozpędzającego się do 144 mp/h (232 km/h) na drodze w pobliżu Dubrownika w Chorwacji. Kierowca, ubrany w kurtkę i czapkę marki Rimac, przekracza dozwoloną prędkość “tylko” o 142 km/h! Założyciel i dyrektor generalny Rimac Automobili już przeprosił za ryzykowne wykroczenie, mówiąc, że sam kierowca zadzwonił na policję, aby powiadomić ich o swoim wykroczeniu.

„Nasze podejście jest jasne: informujemy wszystkich klientów, gości i pracowników, że jazda odbywa się po drogach publicznych i że muszą przestrzegać prawa. Kierowca sam zadzwonił na policję, która przyjechała na miejsce i przeprowadziła przesłuchanie. Kierowca będzie ukarany jak każdy w tej sytuacji. W przypadku innych przejazdów będziemy bardziej ostrożni. Przepraszamy za niedogodności.”

Nevera trafiła na Reddit i potem na YouTube

Nagranie pierwotnie pojawiło się w serwisie Reddit, gdzie nie jest już dostępne, ale było tam wystarczająco długo, aby ktoś zapostował je na YouTube. Podobno Rimac zorganizował w Sun Gardens Resort w Dubrowniku event, które miał na celu zaprezentowanie bezemisyjnego hipersamochodu Nevera potencjalnym nabywcom… No to zabawa się udała!

Total
0
Shares