Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Rolls-Royce Boat Tail zaprezentowany na Konkursie Elegancji

rolls royce boat tail
Rolls-Royce Boat Tail to majstersztyk wśród samochodów (fot. materiały prasowe)

Na tegorocznym Concorso d’Eleganza nad jeziorem Como Rolls-Royce zaprezentował drugi z trzech wyprodukowanych modeli Boat Tail. I chociaż samochód przyjechał na wystawę wprost z fabryki, niczym nie odstawał od standardów konkursu i doskonale wpasował się w krajobraz.

Rolls-Royce Boat Tail – prawdziwe dzieło sztuki

Samochód będzie wyprodukowany tylko w 3 egzemplarzach. Ten jest drugi (fot. materiały prasowe)

Ciężko opisać design Boat Tail’a, wyrażając przy tym zachwyt w jaki wprawia. Mimo, że w ubiegłym roku poznaliśmy pierwszy egzemplarz z krótkiej serii, to model wciąż wywołuje ogromne wrażenie. Wszakże to sam szczyt możliwości Brytyjczyków w spełnianiu motoryzacyjnych marzeń i zachcianek swoich klientów.

Podobnie jak pierwszy Boat Tail, drugi egzemplarz nawiązuje sylwetką do luksusowego jachtu. “Morskie” dodatki widoczne są też w materiałach wykończeniowych, między innymi przez użycie drewna jachtowego.

Zobacz też: Byliśmy na premierze Ghosta Black Badge. Jaki jest?

Do kogo trafił drugi egzemplarz? Rolls-Royce na wydarzeniu chwalił się, że został on zamówiony przez pewnego majętnego klienta na cześć ojca, który rozwinął swój interes w branży perłowej. Nietrudno znaleźć personalizowane nawiązania. Pojawiają się one w mieniącym się na różowo i biało lakierze oraz w szczegółach, takich jak zegary. Tło analogowych wskaźników zdobi masa perłowa, stworzona ręcznie z prywatnej kolekcji nowego właściciela.

Z tyłu użyto drewna orzechowego Royal Walnut (fot. materiały prasowe)

Kunsztu i sznytu dodają wstawki z różowego złota. Znajdują się one w figurce Spirit of Ecstasy, czy też w listewkach na klapie bagażnika, zbudowanej z orzechowego drewna. Kolor drewna ma być zbliżony do lakieru na masce w kolorze koniakowym. Środek wykończony jest brązową skórą.

W tylnym bagażniku umieszczono zestaw piknikowy. Składa się on z parasola przeciwsłonecznego, tradycyjnej lodówki, pełnej zastawy, a także stolików koktajlowych i stołków. Dzięki niemu zawsze będzie dobra pora na odrobinę relaksu w trasie.

Zastawa z tyłu pojazdu aż zachęca do chwili relaksu na świeżym powietrzu (fot. materiały prasowe)
Rolls-Royce Boat Tail (fot. materiały prasowe)
Rolls-Royce Boat Tail (fot. materiały prasowe)
Rolls-Royce Boat Tail (fot. materiały prasowe)
Total
16
Shares